Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 8 osztályos gimnáziumba...

Ha 8 osztályos gimnáziumba járok, áttudok menni rendes 4 osztályosba?

Figyelt kérdés

Most megyek 8.osztály egy 8 évfolyamos gimnáziumban (szóval 4.-ben felvételiztem és 5. óta ide járok)

Imadom a sulit, szeretem az osztályt, de kollégista szeretnék lenni, szeretnék egy kicsi változást. Szóval azt gondoltam hogy most 8.-ban felvételiznék egy jó messzi gimibe. Viszont a tavalyi bizonyítványom nem lett túl fényes...4 db négyesem lett (magyar, föci, kémia, angol) ezeket mind tudnám 5ösre csak lusta voltam, idén félévkor kitünő szeretnék lenni. De a felvételire nem készültem még egyáltalán.

Egyáltalán lehet ilyet? Hogy 8 osztályosból 4 osztályosba megyek? Mert ugye a tanterv az tök más ezért mi más sorrendben tanultunk csomó mindent mint az általánis iskolások.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. aug. 8. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6 osztályos gimibe járok, és több osztálytársam is felvételizett 8.-ban, majd átmentek 4 osztályosba. Szóval lehet. :) Mi matekot emelten tanulunk, de a többi tárgyat 7.-8.-ban úgy tanultuk, mint az általános iskolások, szóval ezzel nem volt baj. Szerintem még úgy is jelentkezhetsz másik gimibe, max. kell egy kis önszorgalom, ha valamiből nincs meg a kellő tananyag. Első körben a felvételire készülj, és nyáron majd átveheted a hiányzó részeket, ha vannak, bár szerintem ilyenkor még elég átjárható a rendszer. Nem hallottam még olyanról, hogy ne tudott volna valaki bárhonnan 8.-ból 9.-be jelentkezni bárhová. Csak sikerüljön jól a felvételi.

Eredményes felkészülést!

2017. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen felvételizhetsz nyolcadikosként (bárhová is jársz) 4 évfolyamos gimnáziumba. December elején jelentkezel a központi írásbeli megírására. Ezt megírod január második felében, majd az eredmények ismeretében február elejéig jelentkezel az általad kiválasztod középiskolákba. A pontos dátumokról az oktatas.hu oldalon tájékozódj.

A helyedben a sulidban nem nagyon reklámoznám, hogy el szeretnék menni.

Azt is átgondolnám, hogy biztoasan kollégista akarasz lenni. A Te döntésed, ami nagyban befolyásolja majd az életedet. (vannak jó és rossz kollégiumok és ugyanez a helyzet a szobatársakkal is)

Ha bekerülsz egy új környezetbe az akár jól is elsűlhet, de rossz esetben a régi iskolád nemvesz vissza.

Én a helyedben ha jól érzed magad és viszonylag jól tanulsz, akkor csak a kollégium miatt nem váltanék iskolát.

2017. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!