Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdalkodasi es menedzsmentre...

Gazdalkodasi es menedzsmentre vettek fel. Milyen kilatasaim lesznek? Hogy hozhatnam ki a legtobbet ebbol?

Figyelt kérdés

Penzugy szamvitelre szerettem volna egyebkent bekerulni :D

Szivesen vennem gazdmenesek valaszat, hogy veluk mizu.


2017. aug. 15. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Én pénzügy-számvitelről váltottam 2. év után gazdálkodás-menedzsmentre. Sokan mondták, hogy rossz döntés volt, de nem bántam meg. Mivel sima gimiből jöttem, nem tanultam soha semmilyen gazdaságtudományi ismeretet, ennélfogva nem tudtam, hogy a PSZ miről is fog szólni. Az első évet szerettem, jól elvoltam. A 2. évben jöttek be a szak szerinti "fő" tárgyaim. Pénzügy, számvitel, vállalati pénzügyek, pénzügyi számvitel, etc., ezzel párhuzamosan pedig egy könyvelői irodában dolgoztam egész évben. A pénzügy az elejétől fogva hidegen hagyott. Egészen egyszerűen nem érdekelt. A számvitel tetszett, érdekelt, a munka miatt jobban bele is láttam, de azt rájöttem, hogy nem akarok abban dolgozni, mert egy finoman szólva is never ending dolog; ha egyszer bekerülsz a mókuskerékbe, nehezen tudsz lassítani, vagy kiszállni onnan.

Miután ez a felismerés megtörtént, hogy se a pénzüggyel se a számvitellel nem akarok semmit kezdeni, tulajdonképpen adta magát a kérdés, hogy miért szívatom magam PSZ-en, ezért váltottam.

Ha nem a fenti két területen szeretnél dolgozni, akkor semmilyen hátrányban nem leszel a PSZ-esekhez képest, ugyanolyan közgazdász diplomád lesz, mint nekik. Ha pedig mégis ezek érdekelnének, egy mesterképzéssel még simán "át tudod magad képezni", olyan kurzusokat is fel tudsz venni, amik témába vágnak, akár szakot is válthatsz a 2-3-4. félév után, vagy szimplán a munkaerőpiacon specializálod magad. A képzés kb 2/3-a ugyanaz, kevesen tesznek különbséget a diplomák között.

A kilátásaid elég jók, bárki bármit mond, a statisztikák azt mutatják, hogy egy keresett, értékes diploma. A legtöbbet pedig úgy hozhatod ki magadból, ha ráállsz 1-2 területre, és azokba jobban beleásod magad. És idegen nyelvet beszélj, egy jó angol nélkül sokkal rosszabbak lesznek a lehetőségeid.

2017. okt. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszod!:)
2017. okt. 22. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!