Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha osztatlan tanári képzésbe...

Ha osztatlan tanári képzésbe vettek fel akkor minor választása lehetséges-e és ha igen akkor "úgymond mit érek vele"?

Figyelt kérdés

2017. aug. 16. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az a minor? Hogy melyik szakot tanulod kevésbé részletesen a 2 szakod közül vagy mi?
2017. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
minor a főszakod melletti második szak elvileg. De ha nekem tanáriba pl 2 nyelv a főszakom akkor egy 3.at felvehetek e "minorként"?
2017. aug. 16. 13:17
 3/8 A kérdező kommentje:
vagy ilyen esetben akkor a szak megnevezésében másodikként szereplő nem számít főszakomnak? bocsi ha butaságot kérdezek,de sajnos senki nem adott semmi ilyesmiről tájékoztatást..
2017. aug. 16. 13:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanárin nincs minor, hiszen két szakot tanulsz egyenlő arányban, és ezzel lesz elég kredited. Szabadon választható órákat vehetsz fel, de két szak+ pedagógia és pszichológia mellett nem is lenne időd minorra járni. (üdv, egy osztatlan tanáris)
2017. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: most jut eszembe, hogy van ez az ún. honorácior státusz, amire pályázni kell, és ennek keretében tudsz minort választani. De ehhez nem árt, ha már van TDK, OTDK eredményed, önálló kutatásod stb. Nézz utána az egyetemednél, hogy ez hogy működik :)
2017. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, így már értem! :)
2017. aug. 16. 16:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Figyelj, én se tudom biztosra, de az tuti, hogy középiskolai biosztanárom ő biosz-kémia tanár de angolt is tanított, szóval a 3. tárgya is megvolt, igaz ezzel az iskolában egyedüli volt. Szóval biztos valahogy lehetséges, de nem egyszerű a két fő szakod mellett.
2017. aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, úgy van hogy 2 vagy 3 évet kell rátanulni a plusz szakhoz ha már van egy tanári diplomája az embernek.De egyenlőre megelégszem ezzel, ez sikerüljön én annak is örülök. :D
2017. aug. 17. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!