Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Másik vallási felekezet...

TijuMK kérdése:

Másik vallási felekezet választása lehetséges?

Figyelt kérdés
Eredetileg katolikus vallású vagyok, megkeresztelkedve és miegymás, de sajnos nem érzem magaménak, nem tudok vele azonosulni, éppen ezért nagyon szeretnék evangélikus vallású lenni. Lehetséges volna? Ha igen akkor ilyenkor mi a teendő?

2012. okt. 13. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, úgy tudom csak az anglikánról áttérőknek kell megkeresztelkednie újból, erről beszélj egy evangélikus lelkésszel.
2012. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell átkeresztelkedni,mert Jézus megváltását fogadod el,nem azt,hogy evangélikus vagy katolikus vagy. Igazából a katolikusok csinálnak csak a hívőknek ebből lelkiismereti kérdést a protestánsok nem, mert nem ez a lényeg.
2012. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazán örülök a válaszaitoknak, köszönöm szépen.
2012. okt. 13. 16:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Természetesen lehetséges. Én papíron katolikus vallású voltam, viszont belőlem adventista lett, most nyáron volt a keresztségem. Az evangélikusoknál nem tudom hogy van ez a felekezetváltás, úgyhogy sajnos ebben nem tudok segíteni. Viszont az biztos, hogyha nem szeretnél tovább a Katolikus Egyházhoz tartozni, akkor nem is kell többet ott maradnod. Ha valaki evangélikus szeretne lenni, nem hinném hogy az Evangélikus Egyháznak kifogása lenne ez ellen.

2012. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!


Én a helyedben egyik egyházat sem választanám. Mindegyik ugyanoda visz, csak más néven. De egy biztos, nem valószínű, hogy Istenhez, hanem a másik irányba sajna.. Lehet, hogy ez így elsőre furcsán hangzik, de ha megnézed a videókat, meglátod miért mondom ezt. A legutolsó oldal, legutolsó videójával kezd. Ha érdekel, akkor nálam is van pár ilyen témájú videó, ami talán már nincs fent a feltöltőnél.


http://www.youtube.com/user/RevealHiddenReality?feature=g-al..


Üdv.!

2012. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak menj át, és ha a gyülekezetben befogadnak, akkor evangélikus leszel.
2012. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút lehetséges. Én elmennék egy evangélikus Istentiszteletre majd annak a végén beszélnék a lelkésszel, hogy mi ennek a menete.


Azt meg, hogy ez az út hova vezet, nem a mi tisztünk eldönteni, de te honnan tudod kedves 5-ös válaszoló, hogy a te általad választott út a tuti?

A kérdés egyébként sem az volt, hogy mit ajánlunk a katolikus vallás helyett.

2012. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és várok még továbbiakat is.


Mindenféle képen elmegyek egy Istentiszteletre elvégre, szeretném gyakorolni a vallásomat számomra ez fontos.

2012. okt. 13. 21:10
 9/13 A kérdező kommentje:
Az 5ös válaszolónak pedig tiszteletben tartom a véleményét, de nincs a helyemben így inkább a saját utamat járom, a végén úgyis elválik hogy hova vezetett.
2012. okt. 13. 21:16
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező!

A katolikusok és az evangélikusok érvényesnek tekintik a másik felekezetben kapott keresztséget, így nem kell "átkeresztelkedni" (de ostoba szó...). Az evangélikusoknál a lényeg a hitvallás, ezt lehet, hogy konfirmáció keretében kell megtenni, de ebben tényleg egy evangélikus lelkész tudna tájékoztatást adni.

Katolikusként nagyon sajnálom, ha elmész, de ha a lelkiismereted erre kötelez, akkor tedd meg. Csak ne önmagad keresd, hanem Jézus Krisztus igazságát!

A magunk nevében bocsánatodat kérem, hogy nem tudtuk neked megmutatni az Egyház igazi arcát, és nem tudtunk neked olyan közösséget adni, ahol tényleg otthonra találtál volna. S csak hogy tudd, ha meggondolod magad, tárt karokkal várunk vissza!

2012. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!