Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miután elvégzem az orvosit,...

Miután elvégzem az orvosit, és igazságügyi orvosszakértő szeretnék lenni, akkor csak igazságügyi orvostanon kell rezidensként dolgoznom, vagy más osztályokon is?

Figyelt kérdés
És igazságügyi orvostanon milyen feladatokat bízhatnak rám, mit fogok én ott 5 évig pontosan csinálni? (Azt tudom h egy igazságügyi orvosszakértő mit csinál, csak azt nem tudom, hogy egy rezidens mit csinál!)

2017. aug. 16. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__863..

Ide már egyszer leírtam, hogy mit csinálnak a rezidensek, ezeket a dolgokat a Sote-ról szedtem össze, de lehet máshol lehet egy kis eltérés, ezt nem tudom.

2017. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Lenne még pár kérdésem:

1. Mi az a törzsképzés?

2. Amiket leírtál azok sorrendben is helyesek?

3. Összeadtam a hónapokat, és nekem 120 hónapra jött ki, bár lehet h én számoltam el.

4. Be tudnád linkelni a SOTE-n azt az oldalt, ahol ezt találtad? Köszi

2017. aug. 16. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a törzsképzés?"


A szakképzés első 24 hónapja.


"Amiket leírtál, azok sorrendben is helyesek?"


Nem. Általában azt, hogy melyik gyakorlatot mikor csinálod, azt te, ill. az intézet dönti el, ahol vagy. Plusz vannak tanfolyamok (pl. törzsképzés), ahová beosztanak.

Viszont amik a törzsképzésbe tartoznak, azt az első 24 hónap alatt kell teljesíteni, amit meg a szakgyakornoki képzésben, azt a törzsképzés utáni maradék 3 évben.


"Összeadtam a hónapokat, nekem 120 jött ki'.


Mert rosszul nézted. Az első 24 hónap a törzsképzés, ebbe tartozik az a 24 hónapnyi gyakorlat, amit utána felsorol (1 hó törzsképzési tanf., 12 hó patológia, 11 hó spec.). Tehát nem 24 hónap és méééég az utána lévők, hanem az első 24-be az utána felsoroltak tartoznak.


"Be tudnád linkelni?"


Nem én linkeltem, de megtalálod pl itt is szakképzésekre lebontva:

[link]


Arra a kérdésedre, hogy kell-e más osztályon lenned, gondolom választ kaptál a felsorolásból (pszichiátria, belgyógyászat, trauma).


"Mit fogok csinálni"?


Ugyanazt, mint egy igazságügyi orvosszakértő, csak felügyelettel. Nyilván lépésenként, nem mindent egyszerre.

2017. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Gyűjtsd már össze a kérdéseidet... Nem akarlak megbántani, de szerintem kb nulla az esélyed a kérdéseid alapján.
2017. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek!
2017. aug. 16. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:
#3. A szegedi linken ott van pirossal "2015.07.01. után kezdők ne használják!!!"
2017. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem sok dolog változott azóta, a legtöbb még most is aktuális. De egy kis kutakodással megtalálja a frissebbet is, ha nagyon akarja.
2017. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg persze.

Nekem 2 van letoltve, egy regebbi meg egy frissebb, de azt nem tudom, hogy a legfrissebb-e. Igy fejbol nem is tudom, melyik EuM rendelet

2017. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!