Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Betegség miatt nem tudtam...

Betegség miatt nem tudtam érettségizni és ha nem a pótérettségit írom meg majd hanem a következőt tavasszal, ez lehetséges vagy mi a módja?

Figyelt kérdés
Kórházba kerültem az érettségi vizsgáim előtt így nem tudtam érettségizni, nagyon meggyötört meg még más dolgok is az életben. A nyaramat egyszerűen nem tudtam feláldozni a tanulásra, gyakorlásra amikor mentünk nyaralni és a barátaim is hívtak ide oda és itthon is helyt kellett állnom öcsemre vigyázni és vezetni a háztartást. Az lett a terv hogy szeptembertől dolgozok és járok külön tanárokhoz akik felkészítenek az érettségire és jövőre kezdem a sulit. Így nem mennék el a pótérettségire hanem majd utána a májusira. Az lenne a kérdesem hogy lehet bármelyik suliba jelentkezni az érettségire akkor? Pénzbe kerülne nekem? 5. tantárgynak választhatom a tesit? (Közgazdsági suliba jártam de helyette tesiből szeretnék érettségizni)
2017. aug. 16. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, ha nem buktál meg semmiből, akkor igen. A pontos menetet én nem tudom, szóval nem tudok segíteni, de abban szinte biztos vagyok, hogy választhatod a póttesit 5.-nek.

Egyébként, van még 2 hónapod októberig, sima ügy felkészülni 2 hónap alatt az érettségire.


Én gépészet suliba jártam, most érettségiztem. Körülbelül max. ha 2-3 hetet készültem az érettségikre. Négyesnél rosszabb jegyem nem lett. (Pedig nézz utána, rendesen megszivattak minket "gépészet ismeretekből".(+ mellékesen megjegyzem, hogy 9-12. -ig aludni jártam be a suliba.... ere nem kéne büszkének lennem, igaz?)) Rendben közrejátszott az is, hogy a történelem érettségi nagyon egyszerű volt nekünk. 8:00 kor kezdtünk, 9:15-kor én már adtam is be, pedig 9.-től 12.-ig, kettesnél jobb nem voltam történelemből.

A magyar az csak szövegértés meg fogalmazás.


Na mindegy is, amit mondani akarok neked ezzel a kis regénnyel, az az, hogy 2 hónap alatt egyébként simán feltudsz készülni az érettségire, nem egy nagy hű-ha, akármennyire is annak akarják beállítani. Szóval énszerintem felesleges malmoznod jövő májusig, de ahogy érzed.


Az egyetlen hátrány, ami érni fog téged, az a szóbeli.


Hogyha a rendes sulidba raknád le, nem lenne akkora gáz, mivel a tanárok ilyenkor nagyon kedvesek, valószínűleg el se tudod képzelni mennyire. (töri szóbeli négyes, többi ötös. 1-3 pontveszteségekkel.

De, mivel nem a saját sulidba mész valószínűleg, hanem egy ismeretlenbe, ezért azt ajánlom, hogy a szóbelikre mindenképp készülj fel normálisan.

2017. aug. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pedig inkább most menj az ősszel
2017. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!