Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mozdonyvezető szeretnék...

Mozdonyvezető szeretnék lenni, mik a követelmények?

Figyelt kérdés
Álmom,hogy egyszer mozdonyvezető legyek,de nem tudom mi kell hozzá,most jelentkeztem értségire mert tudom,hogy az tutira kell,érettségi utánam mehetek jelentkezni vagy le kell még tenni valamit hozzá?Azt olvastam,hogy nagyon komoly egészségügyi vizsgálat van,mik a kizáró okok,pl a szemüveg?Esetleg Flirt motorvonat vezetőnél gyengébbek a követelmények?Utoljára pedig,hogy működik a jelentkezési folyamat? :)

2017. aug. 18. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi kell hozzá és azzal már jelentkezhetsz.

A felvétel menete:

1. Íratnak egy tesztet (szövegértés illetve egyszerű matek, állvatartási féksúlyszázalákot kell csak számolni.)

2. Ha sikerült a teszt akkor behív a hr elbeszélgetésre.

3. Onnan továbbküld egy orvosi vizsgálatra (általános labor, ekg, rötgen, hallásvizsgálat, látásvizsgálat/nem gkizáró ok a szemüveg, itt a színtévesztést nézik/ pszichológia-> ez a legnehezebb része a felvételnek, majd ha a főorvosnak szimpatikus vagy akkor megadja az alkalmasságit 2 évre.

4. Végre a csomóponti főnököd elé léphetsz és bemutatkozhatsz. Ha szerencséd van tovább enged. (tovább fog mert munkaerőhiány van, itt már nem szórják ki az embereket)

5. Kezdődhet a tanfolyam. Itt 2 fajta van a 12 hónapig tartó Flirt motorvonatvezető és a 16 hónapos mozdonyvezető. Utóbbi valamivel többet keres, de kényelmetlenebb a 45 fogban dolgozni.

6. KTI hatósági vizsga ahol csak a legjobbak mennek át. (Nálunk a 32 emberből 4 fő, akik előtte vjv-k voltak) Ehez sok sikert és Baumann/Vadkerti kéz és lábtörését ajánlom. Az utasításokat szó szerint kell megtanulni.

7. Sikeresen elvégezted a tanfolyamot. (Ha nem akkor visszafizetheted a képzésed irreálisan magas árát)

8. Kezdődhet a gyakorlat, vonalismeret és egyéb utasítások tanulása.

9. Üdvözöllek köztünk kolléga! Mostmár megtanulhatod a törzsszámodat mert mindenhol azt kérdezik, a neved senkit nem érdekel, innetöl kezdve már te is egy porszem vagy a gépezetbe.


Most már a MÁV nagy családjához tartozol ahol havi nettó 200ezret is kereshetsz ha eleget túlórázol (havi 190óra ledolgozott idő), de jó az egészben, hogy a tanfolyam idejére is fizetnek. Tanulmányi díjjat, ami majdnem eléri a 70ezret. Tehát ha a 12/16 hónap végére még nem halsz éhen akkor vendégem vagy egy sörre. Mindenképp keress meg!

2017. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ,szóval csak reménykedhetek,hogy felvesznek,mert hallottam,hogy nagyon sok a túljelentkezés.
2017. aug. 20. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

"6. KTI hatósági vizsga ahol csak a legjobbak mennek át. (Nálunk a 32 emberből 4 fő, akik előtte vjv-k voltak) Ehez sok sikert és Baumann/Vadkerti kéz és lábtörését ajánlom. Az utasításokat szó szerint kell megtanulni. "


Legenda. Ilyen durva bukási arányok évek óta nincsenek mozdonyvezető tanfolyamokon. Az említett nevek pedig nem is járnak már vizsgáztatni (alapvizsgára).


"Most már a MÁV nagy családjához tartozol ahol havi nettó 200ezret is kereshetsz ha eleget túlórázol"


Kötelező órával is jóval többet lehet keresni, hát még a túlórával. Szép is lenne, ha holmi nettó 200-nál megállna a fizetés túlórával. Ezeket valahol álmodtad.


"Tanulmányi díjjat, ami majdnem eléri a 70ezret"


Egész pontosan bruttó 161-et, ami nagyon nem 70 ezer. Ráadásul a vezetési gyakorlatra már jár a 35% műszakpótlék.


Kedves kérdező, valóban túljelentkezés van, de ha jó vagy, fel fognak venni. A követelmény az érettségi, és az első hozzászóló által leírt felvételi procedúrán való túljutás, és a sikeres vizsgák letétele a 16 hónapos tanfolyam alatt. A FLIRT-es tanfolyamokat nem ajánlom, az egy zsákutca, de a hagyományos mozdonyvezető-képzéseket nyugodt szívvel.

2017. aug. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. válaszoló neked is nagyon köszönöm a választ,esetleg nem tudjátok,hogy lehet-e még utazási engedélyt szerezni,hogy fel lehessen menni a mozdonyra?,vagy ilyen már nincs?
2017. aug. 21. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet kérvényezni, de nem nagyon szoktak ilyen engedélyt kiadni sajnos, tehát a hivatalos út nem igazán járható.
2017. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Köszönöm,tehát akkor nincs rá esély?
2017. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnézést,az előző válaszoló én voltam,csak másik fiókon.
2017. aug. 24. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Esély az mindig van, egy próbát megér valamelyik elérhetőségen (pl. e-mail).
2017. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!