Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy ügyvédnek a verbális...

Egy ügyvédnek a verbális készségen kívűl elég kívűlről tudni az összes magyar törvényt, és máris dolgozhat (ha megvan a végzettsége? Az egyetemen csak annyit csinálnak hogy magolják évekig a törvényeket?

Figyelt kérdés
Mert ha igen akkor ha valaki elég elszánt,be tudja magolni az összes törvényt még a középsikolában,de ha z esetleg így lenne,akkor mégis mit tanul az egyetemen?

2017. aug. 19. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem, egyáltalán nem erről szól az egyetem... Ráadásul nem elég csak a jogi végzettség, még szakvizsgáznod is kell ahhoz, hogy ügyvédként dolgozhass.
2017. aug. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag igen, de ha így jár el, sok ügyfele nem nagyon lesz, pláne nem fog pert nyerni... Nem elég szóról-szóra tudni a törvényeket, azt is kell tudni, hogy mit, mikor és hogyan tud (ki)használni.
2017. aug. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell szóról szóra tudni az összes törvényt, a tartalmukat kell tudni, és azt, hogy hol tudod őket megkeresni, ha egy konkrét ügyedben kell, méghozzá a legfrissebb törvény. Emellett az egyetemen tanítják a jogtörténetet, azt, hogy milyen előzményekkel, megfontolásokkal, miért hozták azt az adott törvényt egyáltalán. Első évben kapásból a római joggal veszi kezdetét a történet, ami a mai európai jog alapja lényegében. Azt, hogy milyen törvények vannak, azt is külön tárgyak és tárgycsoportok keretében tanítják, és ott is rámennek a logikájára, levezetésére. Emellett nem árt némi vitakészség, retorikai készség sem azon a pályán, hiszen tudni kell érvelni, beszédet mondani.
2017. aug. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb joghallgató soha nem lesz törvényszéki jogász. Az összes magyar törvényt megtanulni meg lehetetlen lenne, annyi van, és olyan gyorsan változnak.
2017. aug. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 blilla válasza:
Nem kell, és nem is lehet az összes törvényt szóról szóra tudni. Viszont ha be is magolná valaki az összeset, az is nagyon kevés lenne ahhoz, hogy érdemi munkát tudjon ellátni. Az egyetemen sem csak jogszabályokat tanul az ember. Azt pedig már csak megemlítem, hogy nem csak törvények vannak...
2017. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve hogy ezt a logikádat szinte minden szakra rá lehetne húzni... Pl. Ha valaki már általánosban bemagolja az orvosis tankönyveket akkor mégis mit tanul az egyetemen?

Kb ugyanolyan abszurd.

2017. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem így megy.


Az ügyvédek egyáltalán nem tudják kívülről az összes magyar törvényt, sőt van olyan, amit egyáltalán nem is tudnak.


Engem még úgy tanítottak, már a jogi karon is, hogy a jogásznak, nem jogszabályokat kell tudni, hanem azt, hogy milyen szabályt hol kell keresni.


Később, mikor ügyvéd lettem, ez csak annyiban módosult, hogy csak azon jogterület szabályait tudom, amivel foglalkozom. Abban viszont nemcsak jogszabályokat tudok, hanem joggyakorlatot is.


Nem tudom mire gondolsz a "verbális készség" esetén.


Mert ez nem úgy van, hogy egy ügyvédnek sokat kell tudni beszélnie.


Egy ügyvéd, az ÉRVEL, amikor perbeszédet tart, vagy amikor az ügyfelével kívánja megértetni az ügy lényegét.


Ehhez az kell ismerje a joggyakorlatot, az emberi mentalitást, ismerje az életet és legyenek bizonyítékai az általa előadottokra. Ez jóval több, mint "verbális készség".


Középiskolában nem tudom mi a realitása annak, hogy törvényeket magolnál.

Nem elég Neked az alaptanterv által kötelezően előírt anyag?


Jogszabályokat egyébként tudni kell értelmezni is, nem elég csak bemagolni. A legtöbb jogszabály megértéséhez pedig más jogszabályokat is kell ismerni, mert összefüggéseket kell látni.


A jogi egyetem meg arról szól, hogy felkészítsen az élet szemétségeire.

a jogi kar feladata, hogy megértessen veled egy alapdolgot: a sikeres élethez hatalmas adag SZERENCSE kell!


Ez már az első vizsgaidőszakban meg fogod tapasztalni.

2017. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!