Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezdeményezni, h...

Hogyan lehet kezdeményezni, h jövőre bármelyik magyar egyetem indítson pszichológia ba képzést távoktatásban?

Figyelt kérdés
2017. aug. 18. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológia éppem olyan szak, ahol a távképzés nem lehetséges.
2017. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pszichológia alapszakot nem indítanak sehol távoktatásban, maximum levelezőn.

És hogy hogyan lehet kezdeményezni? Az egyetemen belülre össze kell szedned egy komplett oktatói gárdát, és millió meg egy adminisztrációs kör közepette akkreditáltatni kell az adott képzést a megfelelő szerveknél.

Egy ilyen akkreditáció általában hosszú hónapok alatt valósul meg, ami az egyetem részéről nem kis befektetés. Mindemellett ez a folyamat több tíz, de lehet, hogy 100-nál is több embert érint, ezért is nem szokták az egyetemek egyik évről a másikra össze-vissza variálni a szakokat.

Csak a te kedvedért nem fognak egy ilyenbe belefogni egyik egyetemen se.

2017. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, egészen biztosan, CSAK engem érdekelne, na ne röhögtess már! Első válaszadó. Mi az, hogy éppen olyan szak, ahol a távoktatás nem lehetséges? Hogy van az, hogy külföldön meg tudják oldani távoktatással, egy szemeszter alatt csupán egyetlen alkalommal kötelező megjelenni? És igen, alapszakról van szó.
2017. aug. 19. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor máshogy fogalmazok. Azért, mert egy tetszőleges számú laikus csoport ezt szeretné, még nem kezdenek el ezzel foglalkozni. Úgy meg pláne, hogy nincs precedens rá másik magyar egyetemről. Hatalmas ráfordítás lenne, és finoman szólva sem hiányszakma a pszichológia, hogy foggal körömmel azért kelljen dolgozni, hogy hogyan lehetne még többet kiképezni.

Nem valószínű, hogy az elkövetkező években fognak indítani ilyet. A távoktatást amúgy is kevésbé szeretik, mint a levelezőt. Szerintem, ha ez érdekel, keress egy levelezőt, és hajrá. Kéthetente 1-1,5 nap nem a világ.

2017. aug. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok, koszonom. Vilagos. A levelezo sajnos nem megoldhato, mivel kulfoldon elek, raadasul 2 allasom is van. Szoval azt hiszem marad az itteni tavoktatas.
2017. aug. 20. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!