Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztással kapcsolatban...

Pályaválasztással kapcsolatban miket tudnátok ajánlani nekem? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

18 éves szakgimis lány vagyok, vendéglátást tanulok és még 1 évem van hátra, de már rájöttem, hogy ez egyáltalán nem nekem való. Kb. 3-4 éve gondolkozom már, próbálom kiismerni önmagam, hogy megtaláljam azt a szakot/szakmát, amit szívesen tanulnék, szóval már nagyon reménytelennek kezdem érezni magam.

Alapjáraton egy 4-es tanuló vagyok, de ez sokkal inkább függ attól, hogy az adott tantárgy mennyire érdekel. A matek és a fizika soha nem volt az erősségem, és nem is tudnak érdekelni. Amiket szeretek az a földrajz, angol, töri és magyar, így ezekből jó is vagyok, a kémia és a biológia pedig olyan semleges, vannak érdekes részeik és általában mennek, de utóbbiból olyan tanárom van, akinél alig tanulunk valamit.

Magamról már nehezebb mondani pár dolgot, de tudom, hogy erősen önbizalomhiányos és introvertált vagyok, szóval ebből adódóan nem vagyok kommunikatív.Teljes mértékben konfliktuskerülő vagyok. Nem igazán szeretek csapatban dolgozni, szerintem ezért nem is vagyok jó csapatjátékos, sokkal inkább önállóan szeretem elvégezni a feladatokat. A munkakörülmények nem fontosak, dolgoznék irodában, a szabadban de akár labori körülmények között is, csak ahogy előbb is írtam, egyedül.

Nagyon sok szakot kinéztem már, elsőként nyelvszakot, mert érdekelnek a kultúrák, illetve nagyon szeretnék nyelveket tanulni, és ebben jónak is érzem magam, ezután művészeti szakokat is nézegettem, de mivel sosem tudtam rajzolni, festeni, így ez nem releváns, hiába érdekelne, továbbá még a munkaügyi és tb igazgatásit és a szociológiát is fontolgattam. Tanár nem szeretnék lenni. (Viszont ha esetleg úgy hozná a sors, némelyik diplomával [pl. jogi] semmit sem tudnék kezdeni külföldön, pedig ez is egy lehetséges opció lenne, de nem tudom, hogy ennek mennyire kéne mérvadónak lennie)

Ja, és nem tudom számít-e valamit, de a vértől és a tűtől eléggé rosszul vagyok.

Szóval ennyit tudtam összehozni, ha bármi infó kellene, kérdezzetek nyugodtan, és tényleg szeretnék segítséget kapni, mert már hamarosan érettségizem, úgyhogy tényleg bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok, amiket ezek alapján tudtok adni.

Köszönöm, ha elolvastad!



2017. aug. 20. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen gazdasági szakot javaslok.
2017. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de úgyis, ha matekból leginkább 2-es vagyok? Illetve, ha megkérdezhetem, miért pont a gazdasági szakok?
2017. aug. 20. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Amiket írtál hogy milyen tárgyak mennek, hát azokbol talán az angol és töri / irodalom / foci lenne a legjobb választás, a lényeg h legyen köztük egy nyelv. De írtad hogy tanár nem szeretnél lenni. Nos az igazság az hogy humán tárgyakkal nem nagyon lehet elhelyezkedni, ráadásul rengeteg + feltételt is adtál így nem hiszem hogy fogsz kapni neked megfelelo tanácsot. Mondanám meg a jogászt, de az is már teljesen telített. A humán erdeklodesueknek is azt szoktam javasolni hogy végezzenek el egy gazdasági szakot mert azokkal nyelvtudással el lehet helyezkedni. Ezeken a közhiedelemmel ellentétben nincsen komoly matek, egy hármas négyessel is simán be lehet vállalni mert csak pár matekos tárgyat kell túlélni. Viszont a kettes matek az tényleg nem lesz elég.


Igazából az a baj hogy az irodalom töri foci tárgyak pont azok amikkel nem lehet mit kezdeni.

2017. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsi angol és töri / irodalom / foci Tanarit akartam írni.
2017. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor nincs sok remény számomra
2017. aug. 20. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamilyen nyelvi szakot válassz. Ha az angol jól megy, nagy eséllyel jól tanulnál egy második nyelvet is, és azzal a többi humános szakhoz viszonyítva elég jók az elhelyezkedési lehetőségeid.


A jog se rossz ötlet, de tényleg telített, és államira nagyon nehéz bekerülni.

2017. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én is egy nyelvszakot javasolnék, valami különleges párosításban (pld. orosz-kínai). a nyelvszakokon a közhiedelemmel ellentétben a hangsúly leginkább a történelmen, irodalmon, filozófián és művészeten van, ezek mellett pedig természetesen nyelvészetet (hangtan, mondattan, grammatika, klasszikus nyelvek, dialektusok) és az adott terület nyelvét is tanulni fogod.

hogy hol lehet ezzel elhelyezkedni? fordítóként például, ami nem olyan rossz meló, introvertáltaknak tökéletes. tolmácsolhatsz is, de magánórákat is adhatsz, továbbá lehetsz lektor, elhelyezkedhetsz a diplomáciában is a megfelelő tudással és tapasztalattal.

2017. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. aug. 23. 07:44
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Esetleg művészettörténet valamilyen nyelvszakkal? Vagy restaurátor? Becsüs?
2017. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de a restaurátorra én úgy tudom kell alkalmassági vizsgát tenni. A becsüsről viszont semmit sem tudok, ilyenből meglehet élni?
2017. aug. 23. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!