Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség pályaválasztással...

Segítség pályaválasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő én egy erdélyi kisvárosban lakom ahol van egy gimi.De az egy ilyen ramaty suli neveletlen iákokkal ott az is nagy szám ha valaki füzetet hoz...Viszont a matematika-informatika osztály nagyon jó meg minden... de én olyan sötét vagyok matekból mint az éjszaka...és utálom is...Van még egy osztály ami tetszene az társadalomtudományok.Mi tartozik a társadalomtudományokhoz,azzal milyen érettségit kapok,és milyen egyetemekre jelentkezhetem? És a baj ott van,hogy nem állunk úgy anyagilag hogy bentlakást vagy kintlakást tarsunk fent hogy egy jó suliba járjak... Valaki ötleteket valamit? Óóó és a tantárgyak amiket szeretek és amiben jó vagyok az a biológia,kémia,történelem,földrajz,angol,román,magyar nyelv és irodalom...

Nos ha van még valami ami kellene a válaszotokhoz akkor kérdezzetek.Előre is hálás köszönetem.

Amúgy a demotiváló,meg hasonló válaszokra nem vagyok kiváncsi,csak ha építő jelleggel bírnak.Köszi


2013. szept. 20. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Társadalomtudományok listája:

[link]


Ez tehát lehet matekos is meg nem is, de a legtöbb esetben nem az, ha nem a közgazdaságtudományt választod. Szerintem kérdezz rá az iskolánál, hogy mit takar pontosan ez az osztály ott. Azt nem tudom, milyen érettségit kapsz vele, mert nem ismerem az ottani rendszert. Amúgyha jól megy az angol, mindeközben képezheted magad ingyen 4-8 hetes kurzusokkal a Coursera.org-on abból, ami érdekel, neves egyetemek ingyenes képzéseiből, és tök mindegy, hogy ehhez hány éves vagy, szerintem a kurzusok elég érthetőek.

2013. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is erdélyi vagyok, de én csak jövőre megyek kilencedikbe. Ha van az iskolátokban természettudomány osztály, akkor szerintem oda menj, mivel szereted a bioszt meg a kémiát. Fizikát meg a matekot valahogy csak sikerül átvészelned..:) Innen a biosszal meg kémiával lehetsz orvos, gyógyszerész, meg ilyenek, de ha úgy van, akkor földrajz szakos, nyelv szakos, bármi lehetsz..:) Szerintem elég jó osztály ez. A társadalomtudomány osztályban nem kell matekból érettségizni. Kell magyarból, románból, törciből és választásra földrajzból/pszichológiából/filozófiából/közgazdaságtanból/logikából, na meg angolból/németből/franciából/akármi más idegen nyelvből, amit az iskolátokban tanítanak. Szóval szerintem jól gondold át ezt a dolgot!
2013. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egy kis kiegészítés.. a természettudomány osztályban van 5 matek, 3 fizika, 2 kémia, 2 biosz.. 11.től meg 3 kémia/3 biosz, attól függ mit választ az osztály.. Viszont ez M2-es matek, ami könnyebb, mint az M1-es, ami a matek-info osztályban van. Társadalomtudomány osztályban 9-10-ben van heti 2 matek, 1 fizika, 1 kémia, 1 biosz, s 11.től nincs fizika, kémia, talán biosz sem, s csak heti 1 óra matek van. S ez a matek is valami M4-es, ami könnyű, és nem is veszik komolyan egy ilyen osztályban.
2013. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hatalmas segitséget nyújtottatok.Ezer hála :) !!!!!!!!!!!!!!
2013. szept. 21. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!