Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egerben milyen az egyetemi élet?

Egerben milyen az egyetemi élet?

Figyelt kérdés
Mennyire lehet beilleszkedni, barátkozni? Bp-re akartam menni (BGE), de nyílt napon nagyon beképzeltnek meg lenézőnek tűntek az emberek, ezért nem volt végül szimpi. Bocs, ha megbántok evvel valakit, biztos nem mindenki olyan, mindenhol van kivétel. Azért Eger végül, mert ott van még viszonylag legközelebb (így is nagyon messze) az a szak, ami tetszik. Ott nem voltam nyílt napon se meg semmi. Eléggé félek, meg nem úgy vagyok, mint a többség, hogy "menekül otthonról", ezért is nehezebb nekem szerintem. Jól esne pár bíztató szó.
2017. aug. 21. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat tudok Egerről, se a BGE-ről, viszont 5 éve én is voltam a te helyzetedbe, én sem menekültem otthonról, de bennem volt a kíváncsiság, tudásvágy stb.

Én nagyon vártam a szeptembert, de augusztus végén, amikor a kollégiumba indultam beköltözni bennem volt az érzés, hogy milyen is jó lenne otthon maradni. Én se voltam nyíltnapon, sőt, ebben a városban egyszer voltam előtte még egy áltsulis osztálykiránduláson. De ahogy megérkeztem és elkezdtem haverkodni az új arcokkal, megnyugodtam. Nyilván szokatlan volt még az első pár hét, de ki kell lépni a konfortzónából, hogy az ember előre lépjen.

Szóval tényleg ne aggódj, légy nyitott, Eger egy elég szép város, illetve biztos megtalálod a magadnak való társaságot.

2017. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked, egy kicsit megnyugodtam. :)
2017. aug. 21. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy mint akárhol máshol, itt is megvannak a sulinak és a városnak is a maga beképzelt meg a jóarc emberei is. Rengeteg ember jár oda, biztos megtalálod a saját kis társaságodat. A nyíltnap miatt ne parázz, én elmentem 3 helyre nyíltnapra és olyan helyre vettek fel ahol pont nem voltam, nem lesz ebből gond szerintem. Azt meg meg fogod szokni, hogy eljössz otthonról, de ez is nyilván könnyebb lesz ha egy idő után megtalálod a társaságod. A város maga akkor jó, ha szeretsz kisvárosban élni és nem hiányzik majd neked esetleg egy olyan nyüzsgés meg éjszakai élet mint mondjuk ami Pesten van. Eger az a város, ahol péntek éjszaka is végig tudsz menni úgy a városon, hogy konkrétan egy darab emberrel nem találkozol. Vagy ahol péntek este is van olyan hely ami bezár már este 10-kor. Van összesen 6 szórakozóhely nagyjából (HK, Hippolit, Brodway, Liget, Szentistván, Márai), ha Mezőkövesdet is beleveszed akkor 7. Ebből kb. 2 ami jó is szokott lenni, nagyon max 3 (HK, Márai, a Szentistván akkor ha lenti rész is nyitva van). Egyszóval ha éjszakai életre meg jó bulikra vágysz akkor Eger nem jó választás. Viszont ha inkább a nyugit szereted, akkor mindenképp jó lesz, én mondjuk utáltam itt élni, de én elég pörgős is vagyok meg mindig mennék valamerre szóval nekem Eger inkább egy börtön volt, de ettől neked még lehet tetszeni fog. (Nem EKE-s vagyok, csak egri és sok egyetemistát ismerek).
2017. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi, ez hasznos volt! Egernel sokkal kisebb varosban elek, szoval ez nem hiszem, hogy gondot fog okozni. Nekem pl BP mar tul sok, nagyon nehezen tudnam megszokni szerintem.
2017. aug. 21. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egerben nagyn családias az oktatás, sok tanár még a hallgatók neveit is tudja , és inkább kisebb csoportok vannak ott.
2017. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!