Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy új vízvezeték szerelése esetén, amely 5 rétegű csővel fut a falban és amelyre új burkolat is kerül, megfelelő-e a hollanderes kötés vagy inkább a roppantós megoldás ajánlott? Van erre valamilyen hivatalos előírás?

Figyelt kérdés

2016. okt. 9. 08:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
A normális szerelő nem köt falban semmit. A lakás egy pontjára tesz egy osztót falon kívülre onnan viszi külön a hideg meleg vizet ahova kell. Nálam így csinálták egy kötés sincs a burkolaton belül.
2016. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.Amúgy egy régi ház vízvezeték cseréje történt meg.Természetesen azután derült ki, hogy az új vezeték hollanderes módon lett elkészítve, miután rákerült a burkolat.Majd kívülről látszott, hogy valami nem stimmel, mert vizes lett a fal. Ki kellett bontani az új burkolatot és kiszedetni a kiállásoknál a fittingeket és roppantással betenni az újat.Természetesen ez a ,,mutatvány" jóval többe került. Most már nem folyik sehol sem.Közben lyukas csöveket is találtunk a falban, egymásba tolva az ötrétegű csöveket,ami szigszalaggal lett összefogatva. Azt hittem elájulok,amikor megláttam..Utólag tudtam meg, hogy ha van szerelvény a falon belül, azt csak roppantással ajánlott beletenni, bár több véleményre is kíváncsi lennék..
2016. okt. 9. 11:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Normális szakemberrel kellett volna csináltatni. Nem a legolcsóbb ezermesterrel.
2016. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen a ,,szaki" nem ismeri el, hogy hibázott..
2016. okt. 9. 11:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Annyira nem is volt olcsó és ajánlás útján ismertük meg.Ahol előtte dolgozott, szintén fürdőszoba felújítás volt,ott még nem jöttek ki dolgok...Nyílván késő bánat, a mi problémánk,de ilyen amikor az ember bízik abban, akit ajánlanak.
2016. okt. 9. 11:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Szó szerint meghazudtolt, amikor mondtam neki a presseléses módszert...Mindenki figyelmét felhívom, hogy előre tájékozódjon, mert sok a kókler..:(
2016. okt. 9. 11:23
 7/14 anonim ***** válasza:
1. Vagyok, még így is történhet baj nálam pl sniccerrel (gondolom én) megsértették az ötrétegût és szivàrgott persze burkolás után. Gondolom illett volna valami nyomáspróbát csinálnia a szerelõnek burkolás elõtt vagy ki tudja. Ki bontottuk és ki lett vágva a hibás rész és össze lett toldva már a burkolás alatt mivel más megoldás nem volt. Szépen visszaburkoltam. Majd pár hónap után ismét vizesedett a fal újra fel szedtem két járólapot . Kiderült a toldó hibás volt repedés volt rajta. A szerelõ mondta sose járt így hogy az ötrétegû sérült volt és úgy se hogy a toldó hibás. Persze nálam volt mind kettò egyszerre. Mindegy természetesen ingyen jött javított mindkétszer. Csak az idõ men el vele meg idegeskedés volt. De itt nem a szerelõ volt a hibás.
2016. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Durva..Persze lehet az anyag is selejtes, nyilván ilyen is van. Nyomáspróbát azt hogy érted ?Valamilyen műszert is használt hozzá? Bocs,csak laikus vagyok.Nálunk betette a próbadugókat,rákapcsolta a vizet és vártunk, A próbadugók tömítésénél is szivárgott a víz. A falban akkor nem látszott, ott csak később. A kivett ötrétegű csövek egymásba voltak dugva, látszott, hogy az egyik fel lett vágva, hogy beleférjen a másik,majd összeszalagozva.A vágás túlnyúlt a szalagon és így a cső mind két oldalán lyuk keletkezett és így volt a falban...
2016. okt. 9. 11:58
 9/14 vatafak ***** válasza:
52%
Aki falban fittingges megoldással szerel az gyökér...
2016. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez az hogy nem csinált nyomâspróbát . Simán csa rá nyitni a vizet a rendszerre ahogy írtad. Az óra azt is kimutatja ha csak csepeg a csap.
2016. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!