Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme a hazai felsőoktatá...

Mi értelme a hazai felsőoktatásnak ha uram-bátyám rendszer van?

Figyelt kérdés

Vannak egyetemek és főiskolák, de hiába végez valaki bárhol jó eredménnyel, ha se**nyalókat vesznek fel és rokonokat mindenhová, mehet operátornak a diplomás.

Miért nem zárják be az összes oktatási intézményt?


2017. aug. 23. 23:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy gyenge kifogás.
2017. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Hagyjuk már ezt a rossz dumát. Ha elvégzel egy erős egyetemet és olyan szakot aminek van értelme akkor lesz pipec munkád, akár itthon akár külföldön.
2017. aug. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Munka az lesz, csak nem mindegy milyen, előlépni nem lehet, ha egyszerűen rámutatnak a rokonra, talpnyalóra, hogy őt léptetik elő mérnökség vezetőnek 8 általánossal.
2017. aug. 23. 23:19
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem igaz. Nyilván van pár hely, ahova kapcsolatokkal és teperéssel lehet bejutni, de ha jó szakember vagy, alkalmazni fognak. Abba, hogy egy kicsit nyomuljon az ember és megpróbáljon kapcsolatokat építeni, még senki nem halt bele. Másrészt meg miért kellene bezárni a felsőoktatási intézményeket? Akinek ez a meggyőződése, az nem megy el diplomát szerezni, és meg van oldva.
2017. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

A jelen formájában csak annyi értelme van, hogy egyre több a költségtérítéses szak, a tárgyakat jól leárazzák 1-2 kreditesekre, oszt mire összegyűlik a 180, elpisáltál 3-4 milliót, fizess paraszt, azé' vagy. Erre még szerencsére kitűnőek.

A munkáltatók meg ritka nagy fszfejek mindenütt. Először a csókosokat veszik fel, aztán a kenőpénzeseket, és a végén válogatnak csak a "söpredékből", azaz a pályakezdőkből. Erről viszont nem az egyetem tehet.

2017. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Inkább azzal van gond hogy nem tudod eladni magad az álláspiacon és ez a te hibád. Ok segíthetne a közoktatás, hogy több önéletrajzot és motivációs levelet írjanak a gyerekek az iskolában, de ez nem lehet kifogás több százezren mégis meg tudják oldani, akkor te miért nem?
2017. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Rossz duma.

Egyáltalàn nem csak a csokosokat veszik fel. Ha így èrzed az a sajàt hiányosságodra utal. Soha, egy munkahelyen sem ismerős útján kerültem be. Ez nekem amolyan lélek nyugtató kifogas. Piaci alapon működő cèg esetében hiba lenne szakmailag alkalmatlan munkaerőt felvenni. (Állami cègnèl sajnos màs a helyzet.)

2017. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
23:21 azt ugye tudod hogy a tárgyakért kredit arányosan kell fizetni...
2017. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
#8, már ahol. Itt sajnos nem.
2017. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

soha sehová nem protekciósként kerültél be? Oké de még is milyen állások voltak ezek? Eladó?Operátor?Takarító?


Én jó állásokról beszéltem ami nem éhbéres szolga munka pl. Kontroller, minőségbiztosítási mérnök, programozó, manager, team leader mérnökségen stb. 300 nettó fölött, alatta ingyen meló van.

2017. aug. 23. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!