Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit akarnak rajtam behajtani...

Stewie200 kérdése:

Mit akarnak rajtam behajtani ha semmi nincs nálam ami az övék?

Figyelt kérdés
Felhívott a testvérem egyik nap, hogy a volt iskolám igazgatója küldött egy levelet a nevemre, miszerint nekem elkerülte a figyelmemet a tény, hogy nem adtam vissza nemtudom hány könyvet az iskolának, de aug.25-ig ha visszaviszem akkor "nem terelik jogi útra az ügyet". Ez csak 2 okból vicces: bár nem tartózkodom otthon, teljesen biztos vagyok benne hogy az iskolának semmilyen könyve nincs a házunkban,ami volt 2 db azt is visszaadtam májusban. Meg ha nem is így lenne milyen vicces lenne már 2 könyv végett feljelentést tenni?? 😀😀 na de így, mit tehetnek ha semmi nincs nálam? rám bizonyitják és feljelentenek? Vagy mi történhet? Várom a válaszokat
2017. aug. 25. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Mikor kivetted, ugye aláírtad. Ez pont elég bizonyítéknak.

Ha visszaadtad, nálad az ő aláírásuk, hogy visszavették. Ez meg neked a bizonyítékod.

Akinek ez hiányzik, az fog fizetni.

Amúgy meg ez jogi kérdés, nem egyéb.

2017. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi nem talaltam a megfelelo kategoriat. Az a helyzet hogy az iskola konyvtarosa elegge szetszort no volt, alairast soha semmilyen esetben nem kellett adni. (Kivetel/visszaadas, semmi). Neha neha a szamitogepebe beirogatott mikor epp be volt kapcsolva es ennyi. Felek hogy ram aggatnak valami tartozast es fizethetek..
2017. aug. 25. 08:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te pontoztál le?

Gratulálok a pontozónak. Persze nem írt semmit... nem is tud.

Ha nincs aláírás, akkor legfeljebb tanút hozhat, hogy te kivetted a könyvet, de ez is furán néz ki, mert miért nincs aláírás?

Elvileg így nem követelhet semmit, de azért próbáld megbeszélni vele. Mondd el, mikor és hogy adtad vissza.

Neked van tanúd, hogy visszaadtad?

2017. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én felhívnám a volt iskolám igazgatóját (ha ő küldte a levelet) vagy az iskolakönyvtárat és megbeszélném velük, hogy nincs nálam a könyv, valószínűleg ők kevertek el / könyveletke rosszul valamit. Lehet, hogy meg lehet velük beszélni normálisan.


„Az a helyzet hogy az iskola konyvtarosa elegge szetszort no volt, alairast soha semmilyen esetben nem kellett adni.”

Innentől viszont jogilag a könyvtár sem tehet semmit, mivel nem tudják bizonyítani, hogy te vetted ki a könyveket. Én nem aggódnék a helyedben.


Kedves 1-es hozzászóló:

„Ha visszaadtad, nálad az ő aláírásuk, hogy visszavették. Ez meg neked a bizonyítékod”

Nem tudom, te melyik könyvtárba jársz, de ilyennel én még sosem találkoztam (még ha normálisan így is kellene működnie, a gyakorlatban szinte soha nem így működik). A könyv visszavételéről az olvasó számos könyvátrban soha, semmilyen papírt nem kap. Általában magában a könyvben van egy papír, és abba pecsételik bele a visszavételt, ez azonban végig a könyvtárnál van és a könyv visszavételem után is nálunk marad. Tehát nem tudja bizonyítani, hogy visszavitte, és a könyv később a könyvtárban keveredett el.


Ellenben egyes könyvtárakban (de nem mindenhol) az olvasónak tényleg alá kell írnia kölcsönzéskor, így akár évek múlva is követlehetné a könyvtár a már rég visszavitt könyveket azokon, akik utoljára vették ki őket...


Egyszer mi is játunk így, velünk a könyvtár megvetette a könyvet, a békesség kedvéért megvettük nekik... Aztán végül megtalálták a sajátjukat, amit mi vettünk, azt meg nekünk adták „ajándékba”. Kedvesek.

2017. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A könyv visszavételéről az olvasó számos könyvátrban soha, semmilyen papírt nem kap."

Jobb helyeken kölcsönzőjegy van, és abba írják bele a visszavételt. Az igaz, hogy nem látszik rajta, hogy milyen könyvet vettek vissza - de az igen, hogy mind visszavették-e.

2017. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit!
2017. aug. 25. 10:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Jovoheten megyek haza, ha kapok meg levelet akkor mindenkepp telefonalok. De kitudja lehet azota megtalaltak az elveszett konyveket
2017. aug. 25. 10:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor kérlek, hogy pontozd fel a jó válaszokat.

Sajnos elmebetegek is járnak ide pontozni.

2017. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!