Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Járt már valaki így? Fizetjük...

Járt már valaki így? Fizetjük rendesen a hitelt, már csak kb 150 ezer van hátra, viszont a bank átadta az Intrum Justitia követeléskezelőnek és 2,5 milliót akarnak behajtani?

Figyelt kérdés

Apám meghalt már több, mint 5 éve. A hitelét tisztességesen fizetjük minden hónapban, nagyjából 150 ezer van hátra belőle.

Viszont ma jött egy levél, hogy a Citibank átadta az ügyet az Intrum Justitia követeléskezelő cégnek, és van valami 900 ezer tőketarozás + 500 ezer kamat meg 1,1 millió "díj"?

Hogy a francba hibázhat ekkorát a bank?

A Citibank soha nem küldött nekünk egy rohadt levelet, csak akkor, amikor egyszer kértünk egy kimutatást, hogy tudjuk mennyi van még hátra.

Most gondolom több hónapig telefonálgatás és levelezés lesz...



#behajtás #hitel #citibank europe plc
2016. aug. 4. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem biztos, hogy a bank hibázott.

BArátnőm örökölte az apukája hitelét, és ezt nem írják át simán egyik névről a másikra. Hitelbírálat után azt mondták, nem hitelképes, ezért egy összegben fizetendővé vált az öröklött hitele...

2016. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Én is kaptam már ilyen követeléskezelő cégtől behajtást tévesen, de az én nevemre. Visszaküldtem hogy tévedés történt és ennyi.


Ezek a behajtó cégek boldog boldogtalannak kiküldik a behajtást.

2016. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Nem biztos, hogy a bank hibázott."

De mondom, hogy fizetjük minden hónapban a hitelt. 2 évvel ezelőtt még egy elszámolást is kértünk, és akkor pár százezer volt hátra, most meg kb 150 ezer.


Na mindegy, küldtem nekik e-mail, holnap meg feladom postán is :/

2016. aug. 4. 13:05
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
De bejelentettétek édesapátok halálát a bank felé? Nem lehet, hogy türelmi idős konstrukció volt, így egy darabig csak kamatot kellett fizetni, majd kellett volna tőkét is? Nem lehet, hogy kombi hitel és amellett, hogy a törlesztőt kell fizetni, ami csak kamat, kellett volna egy ltp-t/biztosítást is fizetni, amit közben bele kellett volna törleszteni? Bankkal egyeztettetek, hogy egyáltalán hova, milyen közleménnyel kell utalni a törlesztőt?
2016. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

150 ezer <> 900 ezer tőketartozás...

itt valami nem stimmel, hogyan fizettetek?

rendszeresen utaltatok egy számlaszámra?

2016. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Természetesen bejelentettük a halálát, el is kellett küldenünk a halotti anyakönyvi kivonat és a hagyatéki végzés másolatát.



Igen, átutalással fizetjük már több éve, ugyanarra a számlaszámra, közleményhez mindig a szerződés számát írjuk. A halála után a bankkal egyeztettünk mindent, még kedvesek is voltak, mert csökkentették a törlesztőrészletet.


Itt van előttem egy 2015-ös elszámolás vagy kimutatás vagy nem tudom minek hívják, de fel van tüntetve rajta, hogy X millióról indultunk és az összes átutalás fel van sorolva utána.

Itt egy kis részlet belőle, csak hogy értsétek, hogy miről van beszélek:

[link]


Úgyhogy nem értem az egészet, holnap adok fel nekik levelet.

2016. aug. 4. 15:20
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

mert csökkentették a törlesztőrészletet


Amiből a nagyobb rész kamat volt, a kisebb tőke... ennyi, sajnos.

2016. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Még úgy is lehetetlen, sehogy sem jönnek ki a számok.


De köszönöm a válaszaitokat, majd írok pár nap múlva, hogy mit sikerült intézni.

2016. aug. 4. 16:32
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Eleve az furcsa, hogy kértetek kimutatást, amit nem is adhatnának ki, mert nem te/ti vagytok az adósok.

Átkerült valaki nevére a hitel?


Leglényegesebb szempont, hogy a Citi kivonult a magyar lakossági piacról, tehát már nem nekik kéne fizetni!

Évekkel ezelőtt elkezdtétek egy számlaszámra utalni, de ők ezt a szegmenst eladták, így nyilván máshova kéne utalni, a citi bankos számlaszámok megszűntek!

Erről kellett, hogy tájékoztatást küldjenek 2014 végén, vagy 2015-ben.

Azaz a pénzetek gyűlik valahol, valami gyűjtőszámlán, közben a valós számlaszámra várják a befizetéseket, amik nem történnek meg.

Egyszer íy jártam az OTP-vel, akkor én írtam el a bankszámlaszámot, az is OTP-s volt, de egy másik számlaszám. Oda utaltam hónapokon át, közben jött a felszólító minden hónapban. Gondoltam magamban, hülyék ezek. Aztán egyszer csak felmondták a lakáshitelemet.


Arra gondolom gondolni sem mertek, hogy édesapádnak volt egy másik hitele is, amiről nem tudtok. Igazán nem akarok bántani senkit, de elég sok emberről derültek már ki érdekes dolgok halála után, amikről a család nem tudott.

2016. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A CItibank Europe plc-nek fizetünk.

Nem került át más nevére a hitel, még mindig apám nevén van. Tényleg nem adhattak volna kimutatást?

És ez 100%, hogy nem másik hitel, mert az Intrum Justitia feltűntette a szerződésszámot a levélben és megegyezik azzal, amit minden hónapban fizetünk..

2016. aug. 4. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!