Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi ember akik...

Hogy lehet ennyi ember akik ilyen meg olyan nyelveket beszélnek felsőfokon, de nincs szakmájuk?

Figyelt kérdés
Elég sok kérdést olvasni, hogy beszélek angolul németül stb C1-es szintén, de nincs szakmám és hogy mihez kezdhetnek ? Szerintem a nyelvtanulás nem egyszerű, és aki egy nyelvet egyedül ilyen magas szinten el tud sajátítani annak már nem kell kihivast jelentsen bármiféle szakma illetve nagyon sok diploma is. Én mernokhalgato vagyok, és nagyon furcsa, mert gimiben minden nyáron önerőből nyelvet tanultam, iskolában is, most is egyetem alatt és úgy érzem, hogy meg közel sem vagyok olyan szinten amilyen szintre illene megtanulni egy nyelvet mégis rengeteget foglalkozom vele. Vagy ennyire különböznénk ? Amúgy akik annyi nyelvet beszélnek de máshoz nem értenek azokat nem zavarja, hogy a nyelv azért van hogy mondjunk valamit de ha nincs szakma akkor nem tudsz mit mondani csak tök hétköznapi , általános dolgokat ? Visszatérve... Aki ennyi nyelvet beszél annak nem lenne annyi esze hogy szakmát is végezzen ? Pl van egy ismerősöm aki valami 6 nyelvet beszél de megbukott matekból...oké hogy az anya apa és az ország miatt 3 ráragadt de a másik hármat magától tanulta meg. Miért van ez így ?

2017. aug. 25. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Rengeteg ilyen kamu kérdés van, hogy leírják ilyen olyan nyelvvizsgájuk van, pedig valójában egy sincs. Azt ne kérdezd, hogy ez mire jó nekik. Szóval ne ebből induljunk ki. A középfokot én viszont gyakoribbnak látom, de az nem jelent semmit, nem 1 olyat láttam már, hogy 3 középfokú nyelvvizsgája van, de megszólalni nem tudott. Tehát rámentek a nyelvtanra meg van a papír, aztán többet a nyelv közelébe sem néztek. De sok fajta eset van valaki pontgyűjtéshez szerez nyelvvizsgát.
2017. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem C1-em volt angolból gimi 11-ben, különtanár mellett, nyilván nem volt szakmám... ill B-m franciából, országos versenyekre is jártam, később franciára az egyetemen, plusz más nyelveket is tanultam.


Ez érdekelt, nem a szakma. A nyelvvel is meg lehet élni pl. fordítóként, tolmácsként, tanárként, magániskolai tanárként, idegennyelvi kapcsolattartóként stb.


Rengeteg cég keres munkatársakat, akik az adott anyacéggel idegen nyelven kommunikálni tudnak.


Nem az észről van szó, hanem egyszerűen más az érdeklődési körünk. Egyébként 28 évesen eljutottam oda, hogy elvégeztem az egyik nyelvtudáshoz egy rövidebb szakmai kurzust is, hogy egy specifikusabb területen dolgozhassak.


U.i.: én fizikából buktam, matekból meg mindig is kettes voltam. Nyelvekből, töriből, irodalomból, földrajzból, stb. mindig is ötös voltam és tanulnom se igazán kellett rá. Matek, fizika, kémia, biosz ha vért izzadtam se ment!

2017. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell szakma a nyelvtudáshoz, hogy találj jó helyet. Magyarország tele van SSC irodákkal, ha tényleg jól beszéli valaki a nyelvet, akkor nettó 220-250ezer + cafeteria a kezdőfizu..
2017. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen de kb bármilyen képzést mellé tenné már egy százassel többet keresne
2017. szept. 1. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz -
2019. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!