Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindig azt írjátok, hogyha az...

Mindig azt írjátok, hogyha az ember beszél egy nyelvet felsőfokon, milyen jó állást lehet találni. Mégis hol?

Figyelt kérdés
Én angolul felsőfokon beszélek, spanyolul középfokon, németül alapfokon. 3 hónapja keresek állást, még interjúig sem jutottam, pedig még munkatapasztalatom is van.
2012. júl. 27. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Én nem írom mindig azt.
2012. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Szerintem azt írják mindig az emberek,h nem hátrány ,ha az embernek van nyelvtudása,még ha nem is így írják,ez lehet a lényeg. De szerintem te is tudod pontosan,h egy jó álláshoz nem elég a nyelv. Pl ha külföldre mész ki dolgozni ,oda kellhet a nyelvtudás és azért külföldön elég jól lehet keresni. Nem tudom ,hogy te minek tanultál és ,h mennyire kell hozzá a nyelv,lehet ,h kell hozzá ,de nem ez a fő.És az is lehet ,h nem azzal van a gond ,h Mindenki azt írja ,amit.
2012. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Milyen poziciokat probalsz megpalyazni es ehhez milyen tapasztalatod van?
2012. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, hogy beszélsz felsőfokon, de mi a szakmád? Milyen munkatapasztalatod van?
2012. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Financial Shared Service-ben dolgoztam 7 évig, közgazdász diplomám van, meg mérlegképes. De ha megpályázok egy multinál egy pénzügyes pozíciót (alap, hogy beszélsz angolul), akkor azt mondják, hogy nincs meg a megfelelő tapasztalatom.
2012. júl. 27. 21:32
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Akkor szerintem nem itt kéne kérdezgetned a jórészt munkanélküli, gyakorlat nélkül állásra ácsingózó jómunkásembereket, hanem mondjuk fejvadásznál jelentkezni és őt kérni, hogy helyezzen el (vagy ismerősöket megkeresni, mert, ha még nem mondta volna senki, erről szól a világ).


Másrészt meg kis önmérsékletet tanúsítani, mert 3 hónap a mai világban nem sok, addig még a munkanélküli segély is jár. Én annakidején 1 évig voltam munkanélküli, és ma se a szakmámban dolgozom. De valami kellett, mert élni kell.

2012. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Fejvadászoknál van bent önéletrajzom, az egyik azt mondja, hogy az én önéletrajzommal azt az állást kapom meg, amelyiket csak akarom. A másik meg azt mondta, hogy az én tapasztalatommal kitörölhetem a s...em.

Na, kinek van igaza?

Persze, tudom én, hogy 3 hónap az semmi, csak az keserít el, hogy vagy 30 helyre beadtam a pályázatom, és még interjúra sem jutottam.

Én is gondoltam rá, hogy beadom más pozíciókra is, de ha még pénzügyre sem hívnak, amiben tapasztalatom van, akkor mégis mire jutok egyéb munkával?

Az ismerős szerzéssel nem mondtál újat, de ha egyszer nincs.

2012. júl. 27. 21:53
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

És gondolod, hogy itt majd jobbat mondanak annál?

Itt, ahol a Kolompár Józsi a 4 általánosával fél perc alatt regiszrálhat, és bármit beírhat...?


Akkor már inkább itt nézz körül:


[link]


Ott legalább van egy olyan csapat, aminek a jó része nem tapasztalat nélküli munkanélküli, meg a trollokat rövid úton kimoderálják...


Bár gyanítom, ezek jó része is az ismeretség útján jutott munkához, legalábbis Magyarországon.

2012. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, valószínű az bizonygatja, hogy a nyelvtudással milyen jól el lehet helyezkedni, aki nem beszél nyelveket.
2012. júl. 28. 09:15
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én is beszélek angolul felsőfokon, németül középfokon, szintén közgazdász vagyok és nekem sincs állásom. Tapasztalatom is van, fiatal vagyok. Sajnos most nagyon nehéz jó állást találni Magyarországon. Sok az álláskereső, kevés a hirdetés. Kérdésedre a válasz: szerintem olyanok írnak ilyeneket akik nincsenek igazából tisztában a munkaerőpiaci helyzettel és nem tudják h a mi szakmánkban például nem kiváltság ha beszélsz felsőfokon egy idegen nyelvet hanem alapkövetelmény. Kitartás! Előbb utóbb valami összejön! Csak ne add fel! Én is szenvedek ha ez vígasztal :D
2012. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!