Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy ember körülbelül hány...

Egy ember körülbelül hány nyelvet tud magas szinten, felsőfokon elsajátítani élete során?

Figyelt kérdés

2016. márc. 5. 16:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Van aki csak egyet, van aki akár 20 nyelvet is. A képességeitől függ. Egy átlag ember szerintem 3 nyelvet.
2016. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
81%
Én is az előző válaszoló oldalán vagyok. Az a helyzet, hogy van egy ismerősöm akinek egyik szülője német a másik magyar ezáltal két nyelvet anyanyelvi szinten beszél. Emellett megtanult angolul felsőfokon. Ezután nekiállt egy negyedik nyelvnek, azonban kb. két év után feladta mondván egyszerűen "nem fogja be az agya". Meg ha azt nézzük ezeket a nyelveket szinten is kell tartani, és ha az egyiket nagyon nyomatod az a másik rovására mehet. (Szerintem)
2016. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
3-4 nyelvnél többet nem lehet gondozni. (Ismertek valakit négy nyelvszakos végzettséggel?) Az ilyen 20 nyelv stb., mindig gyanús. Aktívan kizárt még a középfok is 20 nyelven. Fordítgatás, betanult dolgok nyilván más.
2017. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én iskolámban volt egy angol, német és francia szakos tanár, de szerintem is 3-4 nyelv az amit maximum tud az ember aktívan tartani, ellehet többet is sajátítani, de felsőfokon 10 nyelven beszélni aktívan.. hát, nekem kicsit szürreális, szerintem nem is lenne rá mód hogy ennyi féle képpen kommunikáljak naponta/hetente.
2018. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 16. 12:22
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az anyanyelvet kivéve szerintem is 3-4, nagyon maximum talán 5 (?). Szóval ha valaki olyan szerencsés helyzetben van, hogy a két szülő két különböző "anyanyelvet" ad neki és egy olyan országban nő fel, ahol egy harmadik nyelvet használ a mindennapokban, akkor mondjuk 6-7 nyelvvel összejöhet a magas szintű tudás. Esetleg a nyelvi hasonlósgok miatt (pl.: szerb-horvát, cseh-szlovák) még jöhet néhány.
2018. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
Max 16-20
2018. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 17. 23:00
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Magas, felsőfokú szinten maximum 3-4-et az anyanyelvén kívül, ahogy már írták. Az még hagyján, hogy eljutsz erre a szintre, de azt folyamatosan szinten is kell tartani. Ha emellett dolgozol is meg ilyesmi, esélytelen, hogy ennyi időd legyen. Én 5 nyelven tudok, ebből 2 még nem felsőfokú szint, de terveim szerint jövőre azokból is eljutok oda, de én alapból nyelvi szakokra járok egyetemen és tolmács akarok lenni, szóval nekem bőven van időm ezekkel foglalkozni, ebből fogok élni.
2018. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
15-20
2018. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!