Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mozaik sokszínű matematika....

Mozaik sokszínű matematika. Ha süt a nap akkor dél van?

Figyelt kérdés

[link]


Komolyan nem értem. A feladat a részét értem. Ha dél van, akkor süt a nap. Az első kép helyes a többi nem.

Aztán jön a b feladat, ahol a könyv szerint az 1,2,4-s kép jó, a harmadik rossz. De szerintem itt is csak az első kép jó. ( 2. nincs dél de süt a nap - rossz, 3. dél van de nem süt a nap - rossz, 4. - nincs se dél, se nap ......

Most én vagyok a hülye, vagy az új 2017-es kiadás is egy rakat sz.r ?

Előre is köszönöm!


2017. aug. 26. 13:27
 1/8 A kérdező kommentje:
1,3,4-es kép jó, a 2. rossz bocsánat (legalábbis a könyv szerint)
2017. aug. 26. 13:28
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Most sajnos te vagy a hülye.
2017. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne írj privátot.


Megválaszoltam a kérdést. Ez volt a kérdés. Ha részletes magyarázatot szeretnél látni, akkor olvasd el a linkelt képen a tankönyvi szöveget.

2017. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam, de nem értem. Próbálkoztam vele. Nem megy. Ha nem akarsz segíteni, azért köszi hogy elárultad hogy én nem értem. További szép napot.
2017. aug. 26. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit nem lehet felfogni azon, hogy ne írj privátot?
2017. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szegénykém sem tudja a feladatot, csak arcozik itt a semmiért :C

Rossz napod volt ? Ronda vagy ? Szomorú, de ne itt arcoskodj. Szia :)

2017. aug. 26. 15:20
 7/8 anonim válasza:
48%
Az előző válaszoló vajon van olyan okos hogy el tudja magyarázni a megoldást, vagy csak hülyézni tud? De egyébként tényleg jó a könyv.
2017. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
48%

Nézd meg ezt: [link]


Ez az igazságtáblája a a "ha p, akkor q" jellegű kijelentéseknek. A 0 a hamis, az 1 az igaz.


p = "süt a nap"

q = "dél van"


A "Ha süt a nap, akkor dél van" kijelentés csak akkor hamis, ha süt a nap, de nincs dél. Ez pontosan a második kép.

2017. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!