Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogom van oda felvenni a...

Jogom van oda felvenni a kurzus egyetemen, ahova akarom?

Figyelt kérdés

Természetesen nem betelt kurzusokra gondolok.


Ha van ilyen jogom, akkor az hol van rögzítve? Esetleg valaki tudná idézni?



2017. aug. 28. 19:21
 1/8 A kérdező kommentje:
*kurzust
2017. aug. 28. 19:23
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Konkrétan milyen módon szeretnéd ezt a jogodat érvényesíteni? Szerintem ebben az esetben nem a kurzust felvenni van jogod, hanem a lehetőségre van jogod, hogy választhass. De leírhatnád, hogy miért olyan fontos ez neked.
2017. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Vannak mintatervben szereplő tárgyak,ahol több időpontot is meg szoktak adni, ott azt veszed fel, amelyiket akarod és vannak a szabadon választottak, ott meg pláne.
2017. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Meghirdettek egy kurzust több időpontban, kényelmi okokból felvettem az egyik napra. Fel tudnám venni máshova is, de akkor teljesen el lenne cseszve az a nap, és egyéb problémák is vannak...

Átrakhatnak-e arra a napra, ha valaki, akinek az én napom lenne csak jó, nem tudja felvenni a tárgyat ütközés nélkül?


Mert szerintem mindenkinek volt olyan, hogy nem tudta oda felvenni a tárgyait, ahova akarta. Nekem is volt, meg kellett oldanom...

2017. aug. 29. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Miért téged raknának át egyáltalán? Egyébként nem csinálnak ilyet. Ha az az illető nem fért be arra a napra, ahova szeretett volna, akkor írhat a tanszéki ügyintézőnek, hogy tudnak-e bővíteni egy fővel.
2017. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudnak, és írt is. Itt komoly létszmstop van, komkrétan nincs annyi mérőpad.
2017. aug. 30. 08:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, így már érthető a kérdésed. Téged nem rakhatnak ki a kurzusról, ha már bekerültél rá. Amennyiben a rendszer olyan, hogy kicsúszhatsz még róla, és arra kényszerülsz, hogy egy másikat vegyél fel (pl. ELTE-n van ilyen, ez a rangsorolásos tárgyfelvétel), abban az esetben nem reklamálhatsz. De olyat nem csinálhatnak, hogy le kell adnod, csak azért, mert XY nem fért be rá. Ez kizárólag olyan esetben fordulhat elő, hogyha mondjuk valamilyen konkrét kutatással kapcsolatos tárgyról van szó, ahol a tanár azoknak a diákoknak tartja fenn a helyet, akikkel előzőleg megbeszélte mindezt, de ezt jelezni szokták megjegyzésben. Illetve olyan fordulhat még elő, ha két tárgyat kizárólag egyszerre lehet elvégezni, egy félévben. Ebben az esetben kérhetnek olyat, hogy aki nem jutott be X tárgyra, az adja le Y-t, hogy azt csak azok végezhessék el, akik X tárgyat is el tudják végezni az adott félévben.


Szerintem nálad nincs szó ilyesmiről, szóval ne félj. Szar helyzet, de meg kell tudni oldani.

2017. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy másnak is írtak. Volt aki átjelentkezett szerintem, de többen mondták, hogy válaszra se méltatták.

Semmi nem lett belőle végül, szóba se került.

2017. szept. 16. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!