Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok adni tanulási,...

Tudnátok adni tanulási, illetve felvételire készülési tippeket?

Figyelt kérdés
A tavalyi évben egy betűt se tanultam szinte, négyeseim, illetve nagyrészt hármasaim lettek. Ahhoz, hogy legyen esélyem az iskolába amit kinéztem, idén félévkor kitűnőnek kell lennem. Hogyan lehet hatékonyan tanulni, nektek milyen "taktikák" váltak be?

2017. aug. 30. 01:56
 1/2 Bisztrai Teodóra válasza:

Szia!

Nekem ezek a tippjeim:


1. Egyszerre csak 30 percen keresztül tanulj, utána menj ki egy kicsit a levegőre, majd újra 30 perc!


2. Ha valamit nem értesz, mindenképp kérj segítséget!


3. Jegyzetelj a tanórákon, igy sokkal könnyebb lesz a házi feladat megoldása!


4. Válasz megfelelő helyet a tanuláshoz! Ha lehet, valami csendes helyet, ahol egyedül vagy, igy szintén könnyebben tudsz tanulni!


5. A tanulás alatt ne legyen a közeledben telefon, Tablet, vagy számítógép!


6. Figyelj az órákon! Sokkal könnyebb lesz a házi feladat megoldása, ha figyelsz az órákon!


Én ennyit tudtam, remélem tudtam segíteni!

Jó tanévkezdést!

2017. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2017. aug. 31. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!