Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Hogy néz ki egy...

Orvosisok! Hogy néz ki egy hetetek tanulás szempontjából?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mikor és mennyit (hány órát) tanultok egy héten, illetve ti hogyan osztjátok be a tanulást.

(Pl. hétköznapokon mondjuk 3-4 órát - ahogy az órarend engedi -, szombaton x órát, vasárnap meg mondjuk csak kettőt és utána pihi)



2017. aug. 30. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát, egyénfüggő nagyon, ki mennyit tanul, mindenkinek a saját módszerét kell megtalálnia.

Hétköznap szerintem bőven elég az aznapi előadások anyagát átvenni egyszer, és a többórás tanulást hétvégére hagyni. Vagy akár igazodni az évközi számonkérésekhez, az egyetem elején még vannak. Az jó, ha egyszer szorgalmi időszakban végigérsz a tételsorokon, hogy a vizsgaidőszak lényegében ismétlés legyen, azt, hogy neked ez milyen tempóban megy, rajtad áll. Az orvosi nem könnyű ugyan, de sokszor kicsit túl is misztifikálják, nem olyan véres azért.

Üdv, egy ötödéves.

2017. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most leszek másodéves, eddig úgy tanultam, hogy minden nap amikor előadás volt átnéztem az előadás anyagát, amikor volt egy kis szünetem órák között, vagy este lefekvés előtt. Volt olyan nap, amikor erre nem volt időm, mert a következő napon olyan gyakorlatom volt, amire előre kellett tanulni vagy készülni, ilyenkor hétvégén néztem át az aznapi anyagot. (És persze olyan is volt, hogy fáradt vagy beteg voltam, vagy megengedtem magamnak egy filmezős estét, ilyenkor is hétvégén pótoltam :D) Pénteken általában hazamentem koliból, ez volt a pihenőnapom. Szombaton még a pótolások mellett átnéztem még egyszer azokat az anyagokat, amiket hét közben már egyszer átnéztem, és vasárnap befejeztem a szombati dolgokat, ha még maradt valami. Ezt nem igazán mondanám tanulásnak, inkább csak átolvasás vagy ismétlés, de ahogy az előző válaszoló írta, sokkal egyszerűbb felkészülni a vizsgákra, ha nem vizsgaidőszakban találkozol először a tételekkel. Demók előtt inkább más tárgyakat hanyagoltam egy kicsit és az adott tárgyba fektettem az energiámat.
2017. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, picit megnyugtattatok. :)
2017. szept. 10. 21:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
En fokent vizsgaidoszakban tanulok. Evkozben csak akkor ha van szamonkeres. Pl elettanbol a gyakvez minden gyakorlat elejen fel tesz egy kerdest mindenkinek, biokemiabol minden oran laborzh-t irunk. Evkozben inkabb csak az ilyenekre szoktam keszulni.
2017. szept. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!