Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap kezdődik az iskola....

Holnap kezdődik az iskola. Mit tanácsoltok azoknak, akik most kerülnek középiskolába?

Figyelt kérdés

Írjátok le a tapasztalataitokat, történeteiteket, tanácsaitokat. Legyen az tanulással, barátkozással, magánélettel kapcsolatos. (persze csak ha felvállalhatónak minősítitek.)

Kort is írjatok.



2017. aug. 31. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Fontos az elsö benyomás, ugyhogy probálj meg már kezdetektöl barátkozni, mosolyogni. Ne huzd ki magad mindenböl, mert egy idö után megunják és nem hivnak. Persze rossz dolgokra ne mondj igent. Nagyon sokan elzüllenek ilyen korban. Ha kell, mondj nemet, nem ciki az, hülyeségekbe ne menj bele.


Sulival kapcsolatban én sajnálom, hogy nem tanultam hétröl hétre. TZ-kre mindig elötte nap probáltam bemagolni mindent. Hát nem sikerült. Amelyik tárgy tetszik, arra nagyon feküdj rá. Illetve az angolra is nagyon feküdj rá, hogy végzösként le tudj rakni egy nyelvvizsgát. Azt is bánom, hogy a másik idegennyelvet nem vettem komolyan.

2017. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igaz már túl vagy az első napon, de mivel nekem a fél osztály korábban is osztálytársam volt, igy nem sok tanácsot tudnék adni ezzel kapcsolatban.

Szóval inkább a tanulás. Lehet sablonszöveg már (legalábbis az évek során sokat fogod még hallani), de minél hanarabb tervezgesd milyen tantárgyakkal szeretnél továbbtanulni, fedezd fel, mik az erősségeid és ezekből próbálj minél kiemelkedőbben teljesíteni, a gyengesegeket pedig leküzdeni. Bár nem tudom milyen tanuld vagy és milyen terveid vannak a jövőben, de nagyon ajánlom hogy tanuld a nyelveket és szerezz minimum egy középfokú nyelvvizsgát, tegyél előrehozott érettségit (hidd el nagyon nagy segítség ha utolso évben eggyel kevesebb tantárgy marad) és egy tantárgyból emeltezz. Én azt bánom hogy nem tettem meg az első kettőt egy évvel korábban, mivel egy második nyelvvizsgát negyedikben szerezni nagy kihívás.

17/L végzős

2017. szept. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!