Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan értelmezzem ezt a...

Spectre_R42 kérdése:

Hogyan értelmezzem ezt a tételt, mit írjak bele?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy jelentkezem az októberi, emelt történelem érettségire és van egy tétel, amibe nem tudom, mit írjak. Nem járok már gimibe, önerőből szintemelőzök és az oktatás.hu-n lévő szóbeli tételsorban van egy olyan, hogy "Határon túli magyarság és a nemzetiségek Magyarországon". Zavarodottságom abból adódik, hogy nincs megadva, mettől-meddig kellene ezt a témát kivesézni... 1945-től a rendszerváltásig? Vagy napjainkig? Vagy 1848-tól?

2017. szept. 1. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én most tavasszal emelteztem töriből, én két könyvből tanultam az írásbelire és a szóbelire, ajánlom nézd meg őket, szerintem nagyon jók és témánként kifejtik az anyagot.


irtásbeli: [link]


szóbeli:

[link]

2017. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem csak ez az egy tétel kellene. Azért meg nem fogok megvenni egy könyvet, amit egyszer fogok használni.
2017. szept. 1. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz én csak közepeztem idén de van egy két ötletem. Én mivel nem kockáztatnék ezért trianontól írnám mivel akkor került sok magyar a határón túlra. Itt lehetne írni a kisebbség védelemről amit tartalmazott a békediktátum bár khm... Nem mindig tartották be. Szóval én pl. beleirtam a tételembe azt amikor visszacsatolták a bécsi döntések során Mo-hoz a területeket pl. Vajdaságot akkor a magyar katonák nagyon sok szerb családot lemészároltak majd amikor a bécsi döntéseket visszavonták akkor ezért bosszút álltak a vajdasági magyarokon a szerbek. Meg pl. Romániában is történtek cifra dolgok. Azóta meg ugye csökken a határon túli magyarág száma köszönhetően pl benes dekrétumok. És sok magyar asszimilálódott stb stb.

Szóval én 1920tól napjainkig dolgoznám ki a témát :)

Elnézést ha sok helyen nem szakszerű a megfogalmazásom.

2017. szept. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2017. szept. 3. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!