Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El lehet így kezdeni egy...

El lehet így kezdeni egy szoftverfejlesztői karriert?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a helyzet, hogy jelenleg 17 éves vagyok és most kezdem 1. "igazi" évemet egy informatikai szakgimnáziumban. (9 osztályos általánosba jártam külföldön és szakgimibe jártam 1 év 0. osztályt, ilyen angol felkészítőt, ezért vagyok jelenleg 17) Szerintetek érettségi után egy szoftverfejlesztői okj-s képzéssel, meg persze egy kis önszorgalommal el tudnám kezdeni a karriert juniorként? Lehet, hogy bután hangzik a kérdésem, de sokat olvastam, hogy egy okj-s képzéssel maximum valami kis cégnél nem túl magas fizetéssel lehet dolgozni, satöbbi. Egyetembe nem igazán szeretnék belekezdeni, mivel még ha minden jól is megy, 21 éves leszek, mire elvégzem a szakgimit és akkor már szeretnék külön lakni, saját pénzem keresni egy normális munkával. Úgy tervezem, hogy leérettségiznék és felköltöznék Pestre albérletbe, ott pedig egy 1 éves képzésre mennék és ott is maradnék dolgozni. Szerintetek milyen esélyeim vannak? Esetleg van jobb ötletetek?

A normális válaszokat előre is szépen köszönöm!



2017. szept. 3. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak az nem világos, hogy suli után közvetlenül, hogy akarsz Budapestre költözni albérletbe (tudod az mennyibe kerül??), miközben elkezded a képzést, tehát nem is tudsz még dolgozni igazán.


Egyébként az önszorgalom sokkal fontosabb ezen a területen, mint a papír. Ha magadtól sokat fejlődsz, egyre több mindent tanulsz meg, többféle programozási nyelvet, többféle módszert, eszközt sajátítasz el, akkor könnyedén haladhatsz felfelé. A lényeg, hogy mielőbb kezdj el valamit csinálni aktívan, mert az számít, hogy mit tudsz felmutatni, mi az, amit eddig létrehoztál, ahol eddig dolgoztál, amit eddig tettél, ez alapján fognak felvenni.

2017. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális választ! Ilyen megnyugtató normális válaszoknak tudok örülni. Úgy szeretnék felköltözni, hogy a képzés mellett még vállalnék el valamilyen részmunkaidős állást, nem tudom persze még pontosan, hogy milyet, mondjuk recepciós állást (tudok kicsit szlovákul és van középfokú angol nyelvvizsgám), vagy nem is tudom, 110ezerből meglenne egy kis albérlet, vagy akár lakótárssal lehet olcsóbban kijönnék, meg aztán esetleg még addig félreteszek pénzt az albérletre.
2017. szept. 3. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fel akarsz jönni, mindenképp lakótárssal, húgom is most jött fel egyetem miatt, de ilyen albérlet árak mellett nem tart el a részmunkaidős. Lakótárssal viszont abszolút el lehet boldogulni. Mindenképp jó irány, ha menő munkahelyet szeretnél, de tényleg inkább a saját szorgalmadra számíthatsz, mert a magyar informatika oktatás elavult és max elindulni jó, de jó munkát csak a szorgalmaddal szerezhetsz. (Nem véletlenül van hiány jó szakemberekből)
2017. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a válaszod!
2017. nov. 13. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Informatikai képzés van a felsőoktatásban estin és levelezőn is. Hosszú távon egy ilyen elvégzésével jobban jársz.
2017. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!