Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemhez egészségügyi...

Orvosi egyetemhez egészségügyi szakma előny?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2017. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy lány a városunkban, aki egészségügyi szakközépiskolából ment orvosi egyetemre, szóval ha te is egy ilyenben tanulsz lehetetlennek nem lehetetlen. Nyilván néhány dolognál előny lehet, nem kell megtanulni újra, de szerintem elég kevés ilyen lesz. Nem vagyok jártas ebben a témában, csak ez hozódott fel bennem a kérdésed kapcsán. Biztos lesz nálam okosabb válaszoló. :)
2017. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvételinél nem. Elvileg járna többletpont, de maximálisan 100-at kaphatsz, ami meglesz a két emelttel.

A tanulmányok során pedig minimális előnyt jelent, szignifikáns mennyiségű tananyagot nem spórolsz meg magadnak.

2017. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Orvosként azt mondom, hogy az egészségügyi végzettség a felvételinél nem számít semmit. Az egészségügyi végzettség legkorábban akkor lesz hasznos amikor a gyakorlatban fogja tudni alkalmazni az egyetemi évek alatt elsajátított anyagot tehát legkorábban (gyakorlati órákat leszámitva) medikus, rezidens korszakban, ami ugyebár a 6. évtől kezdődik szakiránytól függően 1-5 év még. Utána lesz szakorvos.


Szép szakma, ha van lehetősége, vágjon bele, de nagyon sok pénzre Magyarországon ne számítson. Egy szakápoló átlagosan nettó 10.000 Ft-tal kap most többet, mint egy rezidens. Paraszolvenciára meg nem igazán lehet adni... Kardiológus-szívsebész szakorvos vagyok, és azt mondhatom, hogy havonta 1, max 2 beteg ad 5-10 ezer Ft-ot.

2017. szept. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!