Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a munka világa könnyebb mint a mai iskolai rendszer?

Figyelt kérdés

Én június 26-án tettem le az OKJ-s vizsgám, tehát már nem vagyok tanuló. Összesen 6 évet húztam le szakközépiskolában (nyelvi előkészítő+1 év OKJ, tehát mem buktam egyszer sem)

Plusz ugye a 8 általános de az semmi extra.

Így hogy nekem már nincsen iskola, egyszerűen örülök. Hiába dolgozni kell menni 6-ra akkor is egyszerűen könnyebb.

Végül is nem az a lényeg, hogy könnyebb, hanem azzal, hogy nincsen iskola, hatalmas teher esett le a vállamról. Sokaknak fogalna sincs arról, hogy mekkora stresszfaktor egy ember életében az iskola. Legalább is számomra, ugyan is sosem voltam jó tanuló. (De ennek ellenére röhejesen könnyen elhelyezkedtem a szakmámban). Nem kell azon aggódnom, hogy jaj már megint miből fogunk dogát írni, jaj már megint miből fog felelbi, jaj már megint miből kapok egyest, stb. Ezek hihetetlenül nagy nyomást gyakoroltak rám. Plusz a vizsgák amikről nem is beszélek. Megannyi próba és éles vizsgákon részt vettem több/kevesebb sikerrel, sőt, versenyen is, de ezek meg aztán főleg nagy nyomást gyakorolnak. Azok a hülye házik is, hazamegyek d.u 3 után, és akkor meg tanulni is kell meg házit írni.


Ehelyett mit csinálok? Bejárok dolgozni. Egyik héten délelőttös vagyok, másik héten délutános.

Bemegyek melózni, egyáltalán nem kell megszakadni, elindítom a CNC gépet, ha kell, új széria jön akkor meg is írom rá a programot, megy a gyártás 8 órán át és hazamegyek. Ha délelőttös vagyok akkor fél 3-ra otthon vagyok, hazamegyek és boldogsággal tölt el, hogy nem kell csinálnom semmit sem. Nem kell készülnöm másnapra, nem kell házit írnom, tanulni stb. Az ég világon semmi dolgom otthon.

Főleg a mai tanulóknak ritka, ha 8 óránál kevesebb van egy nap. Akkor végeznék 3kor, hazaérnék fél 4-re és akkor még tanuljak, írjak leckét, készüljek másnapra.

Hát én esküszöm, hogy a munka világa, még ha nem is 100x, de jobb/könnyebb mint a tanulás világa.

A hatalmas anyagi kiadásról nem is beszélve, ami MINDEN Szeptemberben még egy főre is rengeteg pénz.

Ja és nem 3 nap "szülői igazolás" van, hanem az alapszabadság 20 nap. Jó persze nincsen őszi/tavaszi/téli/nyári szünet, de az én esetemben mindegy is volt, mert szünetekben diáknunkára jártam. (Sőt, még suli mellett is, iskola után, délután is elmentem)

Sokkal több a szabadidőm, tanuló időszakomban mindig azon aggódtam, hogy ha dolgozom akkor sokkal kevesebbet tudok game-elni, ehelyett hazajövök fél 3-ra és megtehetném, hogy egész nap játszok.

Úgyhogy az én meglátásom az, hogy eljutottunk a mai világban odáig, hogy egy dolgozó embernek könnyebb az élete, mint egy tanulóé.

Ja egyébként gépgyártástechnológiai technikusként fejeztem be az iskolai tanulmányaimat. (Egyetemre nem mentem. Se kedvem se idegem se pénzem se lehetőségem rá, ott meg aztán milliószor nagyobb a stress, az meg nem hiányzik többet az életemből)

OkJ-t letettem, következő hét utáni hétfőn már dolgoztam.

21/f (pályakezdő)


2017. szept. 4. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Maximálisan egyet kell értenem.


Anno a szüleimtől sokat hallottam, hogy majd visszasírom az iskolás éveket.. hát a nagy lófütyköst. Egyáltalán nem. :D


Imádom azt, hogy a hétköznapjaim legtöbbje átlagos. Reggel felkelek és nem kell idegeskednem, hogy ma vajon miből fogok felelni? Miből szivathat meg a tanár? Nem kell előkapnom a könyvet/füzetet, hogy próbáljam az agyam utolsó kapacitásait is igénybe venni.

A munka néha unalmasan, de eltelik. Azonban a legnagyobb unalom közepén sem érzem azt, amit egy rajz óra vagy hasonló(számomra unalmas) óra tudott okozni.

Vége a munkának, hazamegyek és maximálisan eltudom magam engedni.

Nincs az, hogy ledolgozok 8 órát(végig tanulok), és utána mehetek haza tovább tanulni, amikor az agyam már amúgy is maximálisan levan fáradva.


Helyette kinyitok egy sört, pihengetve youtubeozok egy órát, majd mehetek edzeni, főzni, a barátnőmmel közös programokat csinálni.


A suliban ez úgy nézett ki, hogy tanulás, hazaértem, tanulás. Vizsgaidőszakban hullára tanulás, izgulás, feszültség, idegesség. Szörnyű...


Emellett az egészben az a legszebb, hogy itt ténylegesen pénzt keresek. Lehet saját életem, amit én irányítok.

Az is iskola is munkahely? :D Első napon lépnék ki, az biztos.

Az nem munkahely hanem egy kínzótábor.

Amiket tanulsz, annak a 70%-a felesleges. Komolyan rákot okoz az-az elvárás... ülj végig 8 órát, tanulj másik 3 órát a holnapi napra, feküdj le időben, és mellette élj már egy kicsit..


Most meg azt csinálom, amit szeretek. Ugyanúgy tanulok, csak azt, amit szeretek és nem érzem tanulásnak. Pénzt kapok, van időm, nincsenek felesleges elvárások.


Bocsi anyu..apu... hazudtatok, dolgozni ezerszer jobb.

2017. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam végig (bocsi), de én visszasírom a gimit/egyetemet. Nagyon jó helyre sikerült elhelyezkednem, remek a fizu, de folyamatos a stressz és a túlórázás. Gimiben hazaértem 15 körül, tanultam 1-2 órát és szabadidő. Egyetemen diákmunka mellett is volt szabadidőm, otthon laktam, elvoltam.


Most meg fizetem magamnak az albérletet+rezsit+miegymást, rohangászok boltba, főzök, mosok, minden házimunkát nekem kell végezni. És mellette heti 50 órát bent vagyok a cégnél, aztán még otthonra is rendszerint marad 1-2 elintézendő. Szeretem a munkám, de elég nagy rajtam a felelősség és stressz. Lehet pár év múlva tényleg jobb lesz, de most pályakezdőként le akarok húzni pár évet itt (fizu+a vállalat neve miatt), viszont közben meg a szabadidőm kb. a szombat délután amikor hullafáradtam otthon vagyok meg a vasárnap de csak miután mindent megcsináltam hétfőre.


Én nem hiszem hogy egy ZH, vizsga olyan stresszes lenne, soha nem paráztam ezek miatt. Teljesen felesleges, többnyire javítható, ha mégse sikerülne. A munkámnál meg ha elcseszek valamit súlyosabb a következmény, mint hogy újra kell írnom egy ZH-t pl. De gondolom ez egyéni, ki mit tart jobbnak/rosszabbnak. 25N

2017. szept. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Én pl. azért tanulok, hogy a jövőben olyan munkám legyen, amit imádok, jól lehet vele keresni, változatos, izgalmas, mindig van hova fejlődni, nem unalmas és életem végéig akarok vele foglalkozni. Emellett, ha akarom akkor úgy alakítom, hogy legyen időm eleget pihenni, ha akarom akkor halálra dolgozom magam és a lehető legtöbb tapasztalatot szerzem vele.
2017. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!