Egyember179 kérdése:

BME VIK Mit ajanlatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok.10 osztalyos tanulo vagyok a gimiben es lassan faktot kene valasztanom es a BME VIK-re szeretnek mienni. Nem tudom, hogy milyen faktot kene valasztanom hiszen mar a matekot es a fizikat is emelt szinten es emelt oraszamban tanulom, de meg fel tudom venni faktba is. Teljesen tanacstalan vagyok, ugyhogy ha segitenetek akkor hallas lennek. ( csak normalis valaszokat irjatok ha kerhetem)

2017. szept. 6. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Matek-fizika, nem is kérdés.
2017. szept. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már egyszer leírtam, csak nem találom, hogy véleményem szerint a gyors és pontos munkára kellene rákapatnod magadat. Még akár az sem árt, ha stopperrel nézed az időket, majd mondjuk fél év múlva ugyanazokon a példákon átmenve megint, törekedve a gyorsaságra. A matek ugyanis a matekon kívül mindenhol csak eszköz, azt meg már régóta tudjuk, hogy gyakorlat teszi a mestert. Nyilván nem az egyetemen majd tanult témaköröket kell most gyakorolni, hanem az alapokat. Mondjuk ha van a nevezőben egy 0,0001 szám, az most mit is jelent az eredmény helyiértékét tekintve? Vagy ránézésre ez a szögfüggvény hogyan periodikus. Hogyan változik a függvény képe, ha a független változót osztod, szorzod, hozzáadsz, vagy a függvénnyel teszed ugyanezt? Ésígytovább. Ezeket a készségeket földhözragadt csórók csak a tömegmunkával érik el, bár elképzelhető, hogy 100 év múlva lesz rá tabletta. :) Legyen otthon 50 kg példatárad, a felvételire minden megoldva bennük.

Fizikából nem a tények számítanak, hanem az összefüggések, mindig a megértésre törekedj, nem pedig a végén közölt képlet bemagolására.

2017. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szerzőnek igaza van, valóban jó kis könyvek gyűltek össze az elmúlt évtizedekben:

[link]

Ami a felvételinél felsorolt könyveket illeti, a Scharnitzkyk jók, de az nagyon kevés, a Pálfai az jó, a Fodor-Horvát-Rábai-Székely is, az újabbakat nem ismerem sajnos.

2017. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előbbi szerző sokat tesz a matek tehetségfejlesztésben, nagyon elismert pedagógus. Amit ajánl az biztos jó.


Az előbbi tanács is jó. A felkészülésre.


De nem biztos, hogy a BME VIK a telitalálat választás, jelen körülmények között. Egyre gyengébb a színvonal. AZ oktatás színvonala. Csak 10-15% végzi el egyenesben.

2017. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Matek-fizikából sosem elég. Mélyítsd a tudásod, akkor kevésbé kopik, és könnyen előjön, ha kell . Ha nagyon unatkozol, akkor tanulj C-programozni, meg tranzisztoros kapcsolásokat, vagy vektoranalízist, bármit ami fontos lehet még későbbi tanulmányaidban!
2017. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!