Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri történelem tanárnak lenni?

Megéri történelem tanárnak lenni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 8. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon fogod élvezni a munkát, akkor megéri, mert szórakozol, és még fizetnek is érte. Ha nem tetszik a munka, akkor nem éri meg, mert mással többet kereshetsz.
2017. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha szereted és élvezed a munkádat, akkor mindenképp, ha pedig nem, akkor nem érdemes. Szerintem egyedül ezen múlik, ezt a kérdést érdemes átgondolni, hogy mennyire érzed magad "tanár típusnak". Például, hogy mennyire szeretsz szerepelni, mennyire vagy jó előadó, mennyire tudsz nyugodtan és értelmesen magyarázni, mennyire vagy türelmes, empatikus, segítőkész, mennyire érted meg magad a gyerekekkel stb.. Nyilván nem kell, hogy már most tökéletes legyél, hiszen arra van az egyetem, hogy ott megtanítsanak, felkészítsenek a tanári munkára és majd a munkád során is rengeteget fogsz tanulni, fejlődni, de azért szerintem van egy-két alapvető tulajdonság, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki jó tanár legyen, és a gyerekek szempontjából nagyon sok múlik azon, hogy milyen a tanár. Ha már a történelemről van szó, akkor leírom, hogy nekem például régen a töri volt az egyik kedvenc tantárgyam, imádtam mert a tanárunk borzasztóan érdekesen és izgalmasan adta elő, minden óra olyan volt mint egy kis előadás, olyan volt mint egy mese, gyakran mesélt kis saját sztorikat is és hozott példákat a jelenből, filmeket emelt be stb., azonban új tanárt kaptunk és mindenki megutálta a történelmet mert abból állt az óra, hogy a tanár leült és halk, monoton hangon kb. felolvasta a tankönyvet, mindenki végigaludta az órát mert borzalmas volt és ez a jegyeinken is meglátszott...tulajdonképpen otthon készültünk fel egyedül az érettségire mert ezek a töri órák nem értek semmit... Volt olyan tanárom is, aki konkrétan utálta a munkáját, sokszor meg sem tartotta az órákat, hanem ilyen-olyan kifogásokkal korábban lelépett. Olyan tanárom is volt, aki konkrétan utálta a gyerekeket, idegbeteg volt, mindenkivel ordibált... Na most, lehetséges, hogy ezek az emberek szakmailag mind a topon voltak és imádták a tárgyukat, kentek-vágtak mindent, de hogy nem tanárnak valók az is holt biztos... Nyilván az is fontos, hogy a tanár tanult legyen, érdekelje a területe, hiszen úgy hiteles és úgy tudja megtanítani, elmagyarázni stb., de szerintem nem elég. Több ismerősöm is van, akiket nem vettek fel pl. orvosira, és ezért inkább elmentek tanárira, csak azért mert valamit azért mégis kell tanulni, hát nem biztos, hogy az is egy jó megoldás volt...
2017. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!