Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még így is összejöhetne az...

Még így is összejöhetne az érettségi németből?

Figyelt kérdés

Egész életemben utáltam a németet. Általánosban még nem tanultam, majd csak gimiben, de mivel rühellem, nem foglalkoztam vele és 2-es voltam.

Most viszont azon gondolkozok, hogy anglisztikára megyek tovább egyetemen, és megfordult a fejemben, hogy talán a németnek kellene a választott tantárgyamnak lennie, hátha szükségem lenne a jövőben még egy nyelvre az angol mellett.

Viszont, az informatikát is nagyon jó lenne választani, hiszen ez a jövő. Jelenleg nem szeretnék vele foglalkozni, de ki tudja, talán mint "mentőöv" jó lenne egy infó érettségi valamikor.

Ilyen helyzetben lehetetlen lenne mindkettőből letenni?

Szerintetek mennyire kellene anglisztikán több nyelv? Vagy egyáltalán lehetséges lenne kvázi 4 évnyi németet bepótolni? Szinte semmit sem tudok belőle.

Vagy az az infó érettségi érdemes lenne egyáltalán, ha nincs vonzódásom hozzá?

Eléggé parázom a jövőm miatt :D. Nektek mennyivel volt könnyebb dolgotok?



2017. szept. 9. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindkettőből van érettségim, infóból közép, németből emelt szinten, mindkettőt egyidejűleg, előrehozott érettségiként teljesítettem.

INFÓ

Ha középszinten szeretnéd letenni, az egyáltalán nem húzós. Tudnod kell használni: Word, PowerPoint, Excel, Access, meg esetleg egy weblapszerkesztőt. Ebből áll az írásbeli. Bár ha jól emlékszem, akkor a PowerPoint és a weblapszerkesztő vagy-vagy jelleggel van jelen, tehát vagy az egyiket vagy a másikat teszik bele az érettségibe. Én úgy mentem neki, hogy az összeset tudtam alkalmazni hibátlanul, kivéve az Excelt és az Accest. Excelt olyan 70-80%-os magabiztossággal tudtam használni, ugye ott elsősorban a függvények jelentenek gondot, hogy mikor melyiket, hogyan alkalmazd. Accesből meg se kép, se hang konkrétan. 😂 Azt nagyon nem vágtam. Ami húzós lehet, az a szóbeli része, de ha időben elkezdesz rá készülni, akkor menni fog. Nekem a szóbelin az volt a szerencsém, hogy az előttem lévőnek ugyan más tétele volt, de a tétele egy részét be tudtam illeszteni a sajátomba. Így konkrétan azt mondtam el, amit ő és max pontos lett a szóbelim. 😄 Összességében amúgy 82%. Emelt szinten is ugyanezeket kell tudnod, csak ott pluszban még van a programozás, amit nem lehet egyik napról a másikra megtanulni, illetve a szóbeli tételek mennyisége is több. Egyébként ajánlom, hogy nézegess korábbi feladatsorokat, akár azokat is nézd meg, amiket biztosan alkalmazol (pl. Word), hogy tudd melyik menüpontot hol találod, ne ezzel menjen el az idő érettségikor. Én egyébként azonkívül, hogy heti 1 v 2 órában bementem a suliba feladatokat megoldani, nem fektettem bele sok energiát.


NÉMET

Tudok nyilatkozni mind a közép, mind az emelt szintről, mert az emelt szintre való felkészülésben gyakoroltam középszintű feladatsorokat is. Azért is szerettem volna írni neked, mert kicsit hasonló cipőben járunk / jártunk, hisz én óvoda óta tanultam a németet, de egészen gimnáziumig rühelltem a nyelvet. Nyelvi előkészítős osztályba jártam, ami annyit takar, hogy egy évig csak németet tanultam szinte (ez napi 5-6 német órát jelentett zsinórban). És egy tanév alatt, szorgalmas tanulással le tudtam tenni a felsőfokú nyelvvizsgát. Úgy, hogy az előtte való 8-9-10 évben rühelltem a nyelvet. Viszont! Nyelvvizsgakor az a tudás még nem volt teljesen érett, hogy miért úgy használok egyes szerkezeteket stb. A nyelvvizsgám inkább a szókincsemnek köszönhető, illetve annak, hogy begyakoroltam a feladat típusokat. És akkor kanyarodjunk vissza az érettségihez.

Nagyon fontos, hogy gyakorolj korábbi feladatsorokat. Olvasásértésnél lényegében ki tudod másolni a szövegből a válaszokat (feltéve ha érted mi a kérdés), nyelvhelyességnél viszont nagyon sokat számít, hogy láttàl-e korábbi feladatsorokat avagy sem. Ugyanis ugyanazok a nyelvtani dolgok ismétlődnek évről évre. Ha kijegyzeteled magadnak pl. azon igéket, melyek ilyen-olyan vonzattal rendelkeznek, akkor már nyert ügyed van. Hallgatásnál vagy hallod amit kell, vagy nem. De egyébként érthetően beszélnek, azonkívül hogy néha van esetleg háttérzaj... de azzal is max 1 információt buknál, ha a többit hallod. Emelt szinten ugyanez, csak oda nagyobb szókincs kell. Szóbeli résznél pedig (infónàl is egyébként), jó ha rendelkezel előre kidolgozott tételekkel.

Hidd el, menni fog! Nem olyan nehéz. :) Ha nem is érzel erőt mindkettőre, minimum az egyik menni fog. Ha kérdésed van még, nyugodtan írj.


20L


Ui. A német gyűlöletem azóta odáig "fajult", hogy jelenleg német nyelven tanulok az egyetemen.

2017. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és a német emelt 93%. :) Egy pontot vesztettem írásbelin. Nem hencegésből, csak lásd, tisztában vagyok a két tárggyal.
2017. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!