Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S. kérdés: Miért nem...

S. O. S. kérdés: Miért nem bírom az iskolát? Többit lent és hosszú 16/L

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyok. Egyszerűen nem megy az iskolába járás. ismét a 9. osztályt kezdem mivel előző iskolám egyenlő volt a pokollal, ezért most divat modell iskolában vagyok női szabó szakon. Nem ismerem annyira még az osztálytársakat, viszont nem tűnnek rossznak mint az előzőek. Barátokat fix, hogy nem szerzek úgy hiszem nem fognak csesztetni.

Az előző iskolában is úgy volt - de ott okkal - hogy mindegy hova megyek az épületben, a sok kortárstól, idegentől nagyon ideges leszek. Világ életemben jobban szerettem felnőttekkel (óvónők később tanárok) beszélgetni. Vannak barátnőim (kortársak).

Nem tudom mennyire normális, de szavakban nem tudom eléggé kifejezni mennyire visszavágyok az általános iskolámba. Nem mindig volt szuper de a hangulat családias volt, a tanárokkal lehetett beszélgetni, nem tűntek el szünetben. Együtt lehettem a barátaimmal, az osztály jól működött, összetartó volt. Esküszöm amikor látogatóba mentem és beléptem az életbe, elfogott a nosztalgia és olyan nyugalom járt át mint amikor hazaérek. Abban az általánosban voltam 8 évig és nyolcadikra az elsőtől számított emberekből kb 7-en maradtunk, a többiek később jöttek.


Nem tudok barátkozni és nem szeretem az idegeneket, sokáig tömegben lenni ahonnan nem mozdulhatok vagy nézhetek ki az ablakon (villamos, busz, metró).


Ezen a héten csak hétfőn voltam, keddtől péntekig dokim kiírt mert náthás lettem.


Tudom, hogy nem vagyok kislány, de olyan rossz, hogy nincs senki akit ismerek és az épület is idegen. Magántanuló szívesen lennék de nincs rá pénz és nem tanulok ahhoz elég jól, hogy az legyek. Elfogadó lelkizős vagyok. Akivel rosszban vagyok bár ilyen csak azzal szokott lenni aki az egész világot utálja, azt sem csesztetem vagy mondok rosszat neki, ha nem tetszik valami vagy gond van, szívem szerint kommunikálással megbeszélném az illetővel de a mai világban már inkább szívják egymás vérét és ott tesznek keresztbe a másikak ahol tudnak, a lény, hogy nem szoktam okot adni, hogy kiutáljanak csak nem illek sehova.


Mit tudnék tenni? Úgy érzem már megint, hogy nem illek sehova és sehogy nem fog sikerülni legalább egy picit úgy jól éreznem magam, hogy más is észrevegye, hogy ott vagyok és élek... :/


Van 2 szülőim amit akkor használok el amikor szeretnék. Nem csak emiatt erősen afelé hajlok, hogy hétfőn ne menjek, de az eszem és a lelkiismeretem azt mondja ilyen f szság miatt ne pazaroljak el egy értékes alkalmat. Valószínűleg megyek, de már most félek.


16/L



2017. szept. 9. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok kortás barát 2-3 van , de a legjobb barátaim 20 felett vannak én meg 17 vagyok . Kortársaim tipikus mai tinik csak a divat a jó stb...
2017. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jé egy sorstárs.

Előző iskolában mindenki "érettebb" volt a koránál, műkörök, smink és fiúk/férfiak ezerrel és persze a bulik és a pia.

Lehet én vagyok a különc amiét fiúk, buli és alkohol nélkül is megvagyok és szívesebben beszélgetek arról, hogy az illetőt mi bántja, hogy érzi magát, miket szeret, elmerülni egy témában és nyugiban egy jót beszélgetni...

2017. szept. 9. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt megértelek. Nekem is borzasztó volt a gimi (ami ráadásul 6 évfolyamos volt) és szó szerint arra mentem, hogy valahogy túléljem. Az hogy rendesen tanuljak, már nem is volt opció, mert állandó stresszben éltem. Máig nem emlékszem, hogy a szüleimnek szóltam-e vagy nem, de nem nagyon foglalkoztak vele.

De itt az a kérdés, hogy egy új suliban egy hét (sőt: egy nap!) után mi a gondod. Gyakorlatilag még nem is találkoztál senkivel, nem ismersz senkit. Menjél szépen és ismerkedj meg az emberekkel. Annyira nem lehet gáz. A lelkizést sem szabad túlzásba vinni. Az jó, ha jól érezted magad az általánosban, de el kell tőle szakadnod. Idővel lesznek barátaid és jó lesz itt is. Csak van valaki, akivel egy hullámhosszon vagytok.

De ha valami miatt mégsem, akkor is az a lényeg, hogy tanulj. Én ha valamit változtathatnék az lenne, hogy az állandó bántást úgy "bosszulnám meg", hogy jól tanulok.

2017. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem ítéltem el senkit meg nincs az, hogy pokolban vagyok 2 nap után (évnyitó után volt 5 db ofő óra), csak nagyon feszengek...

Amúgy azt sem tudom, hogy kell mással ismerkedni. A két legjobb barátnőmmel mind úgy lettem jóban, hogy "A-" odajött hozzám beszélgetni mert anno elég rossz volt a helyzet otthon, később pedig mint kiderült jó összhangban vagyunk és sok közös van bennünk, "S-"-el pedig neten ismerkedtünk meg ( ő írt rám) s 3 év több száz hosszú levél után találkoztunk. Csak úgy pedig nem akarok odamenni valakihez mert egyrészt már 2. nap mindenki jól elvolt a másikkal szinte karöltve csak én nem és zavarni nem akarok, másrészt nyomulós sem szeretnék lenni. Ha a másik partner a beszélgetésben meg meg szorult belé empátia akkor mindenkivel jól el tudok beszélgetni de amúgy emberi kapcsolatok létrehozásában béna vagyok mint tehén a jégpályán.

2017. szept. 9. 23:23
 5/5 anonim ***** válasza:

"Barátokat fix, hogy nem szerzek ... olyan rossz, hogy nincs senki akit ismerek"


Ha eleve úgy állsz hozzá, hogy nem akarsz ismerkedni, akkor nem is lesz senki, akit ismerni fogsz, és akkor még évekig "olyan rossz" lesz.


"és az épület is idegen"


A többieknek is idegen. Fedezzétek fel együtt.


"nem fog sikerülni legalább egy picit úgy jól éreznem magam, hogy más is észrevegye, hogy ott vagyok és élek... :/"


Akkor fog sikerülni, ha nem eleve úgy állsz hozzá, hogy márpedig nem fogsz barátkozni. De akkor igenis sikerülni fog!


"szívesebben beszélgetek arról, hogy az illetőt mi bántja, hogy érzi magát, miket szeret, elmerülni egy témában és nyugiban egy jót beszélgetni..."


Ez barátkozás nélkül nem fog menni.


"Amúgy azt sem tudom, hogy kell mással ismerkedni."


Jaj, dehogynem. Aki nyugiban szeret jókat beszélgetni, az szokott is, tehát el szokott jutni odáig, hogy legyen, akivel ezt megteheti. Menni fog. Csak régebben észre se vetted, úgy történt, most meg kamasz vagy, és nem tudod nem figyelni magadat folyamatosan, mindennek tudatában vagy, a legeslegkisebb mozzanatodnak is, azért olyan furcsa és nehéz. De menni fog. Lazíts! És vedd elő az empátiádat: mindenkinek új a helyzet, mindenkinek új minden és mindenki, az épület, a tanárok, a többiek, mindenki kamasz és fél, és feszeng, és szorong, pont úgy, mint te (csak van, aki nagypofájúsággal leplezi, van, aki bohóckodással, stb.). Adj időt magadnak. Meg a többieknek is. Menni fog. Egész biztos.

2017. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!