Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanszéki testület elbocsáthat-...

Cristo kérdése:

Tanszéki testület elbocsáthat-e törvényesen/hivatalosan hallgatót akár indokolt esetben vagy indokolatlanul, vagy ezt csak az állam teheti meg (kredithiány vagy egyéb "szokásos" problémák esetében)?

Figyelt kérdés

Mindent leírok pontosan, hogy mi a helyzet:

Előadóművészet - klasszikus zongora szakirányon vagyok jelenleg is (államilag finanszírozottan), és már aktív a státuszom. Büntetlen előéletű vagyok, nem követtem el semmilyen bűncselekményt, és a krediteim is elérik a szükségeset/félév (még többet is). Most vagyok 3. éves.


A tanárom szerint gyenge vagyok a szakomhoz képest, azt akarta, hogy jelentkezzek át osztatlan tanári szakra. A tantestület is javasolta, de nem tettem, mert annak oka volt, hogy miért voltam gyengébb (dolgoztam egyetem mellett, és sajna sok más elfoglaltságot is elvállaltam, de attól a félévem meglett, minden tárgy és nem 2-es/3-assal). És jó, nyilván ezt ők látják jobban, de én így utolsó évre elég elkötelezett vagyok és szeretném jól befejezni.

A tanárom kiakadt, hogy nem tettem meg az átjelentkezést, beszélt a tanszékvezetővel, és majd hétfőn randim lesz vele, és félek, hogy elbocsátanak, nade ilyen miatt?! Oké, de az én életem, ha így "rontom el", akkor nekik ebbe mi beleszólásuk lehet? Ha nem fogok tudni lediplomázni, akkor én jártam így, de be akarom fejezni a képzést! Lehet, csak én aggódom túl, de azért parázok...


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat! Remélem van olyan, aki jártas ilyesmiben. Nézegettem utána neten ilyesminek, de olyat találtam csak, hogy nem érte el a megfelelő kreditet, és valakit azért bocsátanak el. De nekem ilyesmi minden rendben van... Egyedül ez az, ami aggaszt.



2017. szept. 15. 07:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Még olyat találtam, hogy jogviszony megszűnésének oka lehet:

1. elbocsátás saját kérésre

2. elbocsátás tanulmányi, fegyelmi vagy fizetési kötelezettség nem teljesítése okból

3. tanulmányok befejezése az abszolutórium megszerzésével, de záróvizsga nélkül

4. tanulmányok befejezése záróvizsga letételével, diploma megszerzésével


Na most a 2. érdekelne akkor ezek szerint, hogy a fegyelmi kötelezettség nem teljesítése ez lehet? Ilyen miatt elküldhetnek?

2017. szept. 15. 08:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, nem rakhatnak át. Nem te leszel az első, és valószínűleg az utolsó sem, aki 2-3-as jegyekkel fejezi be az egyetemet.
2017. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ez valamilyen szinten megnyugtat, de még mindig nagyon félek. :s


Amúgy félreértettél: a jegyeim 4-es és 5-ösök. Azt mondtam pont, hogy nem gyenge jegyeim vannak, de ezen a szakon főtárgyból a 4,2 gyengének minősül... (Ne kérdezd, hogyhogy. És jól látod, tizedes jeggyel osztályoznak, de csak ezt meg még egy tárgyat.)

2017. szept. 15. 09:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg itt nem csak az a kérdés, hogy átrakhatnak-e másik szakra, hanem hogy megszüntethetik-e a jogviszonyom (tehát kirúgnak) ilyesmi miatt...?
2017. szept. 15. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Mint írtam, csak a jegyeid alapján nem rakhatnak sehova. Akkor lenne gond, hogyha nem járnál órára, vagy buknál mindenből. Nem kell velük foglalkozni, tanulj, és végezd el a képzést :)
2017. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, de még csak egy választ (igen/nem)! Dékáni utasítással sem utasíthatnak el? Vagy Tanszéki? Nincs is ilyen?
2017. szept. 16. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!