Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes pszichológiát tanulnom...

Érdemes pszichológiát tanulnom így? Nagy célom!

Figyelt kérdés

18/L vagyok, utolsó évemet kezdtem meg középsuliban, természettudomány osztályban. Tizedik osztàlytól kezdve nagyon èrdekel a pszichológia. Tervemben van hogy pszichológiàt szeretnèk vègezni az egyetemen. A szakma, mint pszichológus, elmèletben nagyon nagyon tetszik, ha ùgy àllnànak a dolgok akkor màr most rà is vàgnàm hogy èn pszichológus akarok lenni! Viszon itt jön szóba a gond...Èn alapvetően eléggé visszahúzódó vagyok, nehezen tudok társalogni az emberekkel, kapcsolatot teremteni mondjuk egy új osztálytárssal, egyből megnyílni emberek előtt.. Közönség előtt beszélés meg ne is beszéljünk.... Tehát nagyon nagyon tetszene ez a szakma, elméletben el is tudnám magamat képzelni benne viszont nem tudom hogy gyakorlatban hogy boldogulnek ha mondjuk bejön hozzám egy szorongó lány, vagy egy majdnem depressziós férfi, vagy bárki más. Nem tudom elképzelni hogy hogyan állnék vele szóba meg mit kezdenék vele? Mit mondanék neki....nincsenek ötleteim.

Az utóbbi évekhez képest egyébként nagyon sokat javult az önbizalmam, viszont nagyon lassacskán. Tehát úgy gondolom hogy ez tanulható.. Milyen módszereket/mit ajánlanátok? Hogyan rendezzem át a fölfogásomat, a gondolkodásomat erről az egészről? Sajnos szorít az idő:(



2017. szept. 17. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
22%

Igen ! Érdemes Pszichológiát tanulnod.

Olvasd a neten. : Dr Almási Kitti , ja esetleg nézd meg a Youtubeon egy két videóját.


Minden célodat valósítsd meg, de kivált képen a nagyokat!

2017. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Mi tetszene szerinted neked a szakmában? A leírásodból csak az derült ki, hogy a terapeutai munkától több fronton is szorongsz. Arról nem írtál semmit, hogy mi tetszik.
2017. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
49%
A pszichológiának rengeteg területe van, amiket a BA során megismersz, szóval nem muszáj terapeutának lenned, ha mégis az szeretnél lenni(az kb. 11 év tanulás plusz gyakorlat), szerintem egyáltalán nem gáz, hogy most szorongsz tőle, nem véletlenül kell ennyit tanulni hozzá . Persze, hogy nem tudod mit kezdj vele, az lenne gáz, ha azt hinnéd, hogy tudod. Amúgy olvasd az Atkinson, Hilgard könyvet, abból rájöhetsz, hogy érdekel-e, mert az a lényeg.
2017. szept. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!