Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolába érdemes...

Milyen középiskolába érdemes tovább tanulnom, ha a későbbiekben egyetemen/főiskolán pszichológiát szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8.osztályos vagyok.

A tanulmányi eredményeim viszonylag jók,bár magamhoz képest alacsony a 4,3-as átlag.

Annyi biztos hogy egy jó gimnáziumot kell célként kitűznöm,de azt nem tudom hogy jó tagozatra gondoltam-e.Jelenleg gőzerővel tanulok egy biológia tagozatra,mivel oda kell szóbeli is,de nem tudom hogy megéri-e ennyit tanulni rá.Humán tagotaton agyaltam még,szerintetek melyik lenne érdemesebb?Vagy van még más ötletetek?

A válaszokat előre is köszönöm!


2015. okt. 26. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó gimibe humán szakon humán tárgyakból próbáld összeszedni a pontokat. Ahol biológiát komolyan veszik ott jellemzően mellette kémiából, fizikából, matematikából is nagyobbak az elvárások, ez pedig már sok lenne a legtöbb ide vágyó diáknak.


Legjobban akkor jársz, ha magyar-idegen nyelv tagozatos osztályba mennél, aki pszichológus akar lenni, azoknak jellemzően ezek mennek a legkönnyebben.


"A pszichológia alapszak esetében 2-t kell választani az alábbi érettségi tárgyak közül:

- biológia vagy

- magyar vagy

- matematika vagy

- történelem vagy

- egy idegen nyelv (angol v. francia v. német v. orosz)."


forrás: [link]

(Debreceni BA képzés)

2015. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pszichológiához bármilyen tagozat megfelel. Kérdés, hogy mik az erősségeid, mert attól függően, hogy humán, vagy reál beállítottságod van célszerűbb olyan intézményt választani, ahol az az oldal erősebb.

Személyes véleményem szerint a pszichológiához a biológia tudja a legtöbb később hasznosítható tudást adni. De ha nem annyira az erősséged, ne erőltesd, inkább abból érettségizz, ami a legjobban megy.

2015. okt. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én a helyedben olyan tagozatot választanék, ahol órarendbe beiktatva tanítanak pszichológiát, mondjuk egy pedagógia szakon. Ha van a közeledben jó pedagógia szakmacsoportos iskola én megnézném. Én is pedoszos suliba járok, most 11-ben van heti 4 pszichológiám :)
2015. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!