Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! A forgatókönyv írás az...

SOS! A forgatókönyv írás az álmom, de nincsenek millióim tandíjra, és "B terv" gyanánt szeretnék egy "nem ennyire levadult, polgári" végzettséget is. Mi legyen a konklúzió?

Figyelt kérdés

Sziasztook! Na, bár sajna eddigi vérizzadásaim ellenére még mokkányit sem vagyok képben a továbbtanulás kaotikus univerzumában, (sőt, minél mélyebben beleások, annál kevésbé ismerem ki magam benne :P) de szerintem úgy lenne a legideálisabb számomra, ha letudnék egy BSc-t valamilyen humán szakirányban, és utána/vagy mellette csapatnék egy forgatókönyvírói képzést (nem csak a szakmai tudás, hanem a kapcsolatok miatt is fontosnak tartom). No, az ELTE-n találtam egy fincsiséget, miszerint egy alap filmes BSc elvégzése után becuppantanak a Budapest Film Academy falai közé, ahol tömhetem a fejem a filmkészítés azon zamatosságával, amihez csak úri kedvem akad. Ezzel szemben az lenne legfőbb fenntartásom, hogy kizárnám a "B terv" opcióját, hisz így mindenestül a filmek oltárára helyezném az egyetemi tanulmányaimat. Másrészt eme "alles zusammen" típusú filmes szak nívósságával szemben kissé szkeptikus vagyok...

Ajj, szóval nem tudom mihez kezdjek...

Az is megfordult a fejemben, hogy külföldön kéne filmes ábrándjaim mezejére lépnem, hisz egészen pofásan koptatom a szám angolul, és amúgy is azon a nyelven tervezek alkotni. (hogy sokkal szélesebb közösség érthesse a munkásságom)

Ok, vágom, hogy nem kívánod az egész verőfényes napod a nyavalygásom dekódolására áldozni,úgyhogy itt most be is fogom, és átadom a szót neked, hátha tudsz valami számomra hasznom információval szolgálni.

Előre is köszönöm szépen! :)



2017. szept. 17. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Falra tudnék mászni a stílusodtól pedig csak az írásodat olvasom. Elhiszem, hogy forgatókönyvíró szeretnél lenni, de tanulj meg értelmesen kommunikálni.
2017. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
90%
Válaszolni nem tudok, de az előttem szólót cáfolom. Nem kell mindenkinek ugyanolyannak lennie. (egyébként ez az oldal nem mérvadó, szerintem keress fórumokat, csoportokat inkább)
2017. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Az nem zavarna, ha csak nem más lenne. De okyan erőltetett. Kiváncsi vagyok mennyi idő alatt hozta össze ezt a szöveget.
2017. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 1. alias 3. válaszoló! Èn egy meglehetősen megosztó személyisèg vagyok, úgyhogy könnyű szívvel elfogadom, a "falra mászásod". A fenti "eposzt", kb. 4-5 perc alatt szórhattam oda, megnyugodhatsz, nem leledzenek benne kínok kínjaval vègigribotolt órák :) Egyèbkènt, mindig hasonlóan pörgetem a szavakat (természetesen amikor nem hivatalos a kontextus)
2017. szept. 19. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nagy arc lehetsz a stílusod alapján! :D

Nem tudom aktuális-e még, de ha tényleg komolyan érdekel a filmes szakirány, akkor szerintem külföld a megoldás. A hazai filmipar most kezd csak felfutni (Saul fia, Mindenki, stb.), kint több tapasztalatod lehet. A szakma engem is érdekelne, de én előbb egy egybefüggő szövegként fogom megírni, utána szortírozom át forgatókönyvé, mert úgy jobban átlátom a hibáimat. (Ez az én saját hülye módszerem, van egy forgatókönyv ötlet listám is 30+ tétellel, jobb-rosszabb kitalációkkal)

Üdv: 15/L :D

2018. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!