Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen Gépészmérnöki...

Egyetemen Gépészmérnöki szakon beadandóknál hogyan is van pontosan a plagizálás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Első éves vagyok az egyetemen.


Szóval, a következő a problémám:

Decemberig kellene készítenem egy 25-30 oldalas beadandót a kényszerhajtásokról.


Viszont ezt a témát már értelemszerűen kivesézték előttem jó páran, néhány régi tankönyvembe körülbelül minden lehetséges infó le van erről írva, számolásokkal, képletekkel, magyarázással, ábrákkal.

Tehát lényegében semmi újat nem tudnék hozzátenni, mert már minden "ki lett találva" énelőttem erről a témáról.


Ilyenkor mit kellene csinálnom? Fogjak 2-3 könyvet, vágjam össze a bennük lévő tartalmat kicsit átírva, és készen vagyok? Egyáltalán át kell írnom? Az eredmény ugyanaz lesz...



#gépészet #beadandó #kényszerhajtások
2017. szept. 20. 12:11
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja igen.

El lett mondva, hogy nyugodtan használhatunk forrásokat, amennyit akarunk, csak legyen feltüntetve.


Akkor most mit kéne tennem? A dolgozatom 100%-át forrásokból összevágni?

2017. szept. 20. 12:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen nem tudsz mindenből újat írni, ezért bármilyen és bármennyi forrást használhatsz. Ilyenkor tartalmilag leírod a forrásod anyagát és utána zárójelben a szerző nevét is odaírod. Nem csak a végén kell összefoglalni az idézett személyeket, hanem "blokkonként". Mondjuk írsz egy részletet Gipsz Jakabtól.


Akkor:


A gipsz kitűnő öntőanyag stb stb stb

(Gipsz, 2002)


Így jelöltem mindig. Tehát felépíted a gondolatmenetedet a forrásokból, de mindig a saját szavaiddal. Szó szerint is lehet idézni, már nem emlékszem mennyit, de nagyon nagyon keveset.


Sok sikert, bele lehet ám jönni ;)

2017. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!