Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért hazudják a szülők a...

Miért hazudják a szülők a gyerekeknek azt, hogyha jó tanuló leszel akkor sokra viszed, ha nem tanulsz jól rossz életed lesz?

Figyelt kérdés

Egyrészt ez nincs így, sok ember úgy vitte sokra, hogy csak 8 általánosa van.

Másrészt minek is kell tanulással baszogatni mikor épp az oktatási rendszerünk katasztrófa és rengeteg tehert kap a gyerek?

Felesleges azzal foglalkozni, hogy tanul a gyerek, mert nem olyan fekete fehér a világ, mint ahogy beállítják egyesek.


2017. szept. 20. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

terhet...

Nem felesleges azzal foglalkozni, hogy tanul a gyerek, mert általában igenis jobb lehetőségei vannak egy tanult embernek, mint egy tanulatlannak.

2017. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ez kiknek a szövege? A veszteseknek vagy a nagyképű mázlistáknak...


Azonban ha jobban megakarom neked magyarázni.

10 átlag színvonal fölött élő emberből hány általános iskolával és hány diplomával rendelkező van?

8 diplomásra jut talán 2 aluliskolázott.


A kirívó kategória meg teljesen más. Nem mindig a csillagok között kell élni.

Nem mindenki lehet milliárdos. Az átlag jólétet kell nézni, hiszen az jól elemezhető.

A kirívó esetek meg sokszor véletlenek, megmagyarázhatlanok(Jókor kellett jó helyen lenni)


Tovább egyszerűsítve.. a "gazdagok/jólétben élők" túlnyomó része diplomás.

Ez a biztos módszer, ezért ajánlják ezt a szülők.


Hány nem diplomás orvos, ügyvéd, mérnök, gazdasági szakember, tanár, stb. van?


Nyolc általánossal gazdaggá válni régen könnyű volt, ma már nagyon nem. Hiszen nincs terük, mindent szabályok fognak és soha nem fogsz olyan körökbe kerülni, amibe régen simán lehetett.


Az oktatási rendszerünk tényleg rossz de nem katasztrófa. A rengeteg teher pedig attól függ...sok helyen nem nagy az elvárás és nem minden diák mintapéldány, hogy teljesítsen minden elvárást.


A világ tényleg nem fekete-fehér.. de akkor neked sem kéne a fekete és fehér árnyalataiban maradnod.. hogy "Há de kérem szépen, van a 7,5 milliárd ember között 10-20 millió 8 általánossal rendelkező gazdag/jólétben élő ember is.."

A többi 7590 millió ember meg nem létezik, ugye?

2017. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ezert nem kell a hiperszuper nagyon meno, helyi elit, "eros" gimibe menni. En ellebecoltam egy gyengenek szamito gimiben (mehettem volna "jobb" helyre, de nem akartam utazgatni), soha nem kellett megszakadni a tanulasban. Ugyanolyan erettsegit kaptam, mint az elit gimnazistak, sot tolunk sokkal nagyobb aranyban vettek fel az embereket. Es ugy erzem, itt az egyetemen sem vagyok hatranyban egy cseppet sem semmivel, mint a tobbiek. Jo, nyilvan egy orvosi mas tema, de gondolom nem is akarsz az lenni. Azert tanulok, hogy nekem ne 8 altalanossal kelljen lopkodni meg fusizni a vagyonert. Hanem majd beulok a kenyelmes irodamba, ceges auto, ceges telefon, ceges nyaralo tengerparton, millios fizetes. Jo, nyilvan ezert is meg kell,dolgozni, nem hullik az oledbe. De mennyivel kenyelmesebb, mint suttyoskodni?
2017. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
#3 Részben van igazság abban, amit írtál. De akkor nézzük meg azt is, hogy az "elit" gimnáziumokból hány embert vesznek fel külföldi egyetemre (itt azért szép számban előfordul "elit" egyetem is, pl. Oxford, Cambridge). Lehet, hogy ugyanolyan érettségit kap ő is, viszont a mögötte lévő tudás jóval nagyobb lehet - nem feltétlenül az érettségi rendszerére van lekorlátozva.
2017. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, hiszen 8 osztállyal is tárt karokkal várnak a neves egyetemek jól fizető szakjai, a munkáltatók is két kézzel kapkodnak utánad, egymásra licitálva a fizetéssekkel. Ja nem, bocsi...
2017. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a suliban nem is a jegy a fontos, azt kell(ene) megtanulni elsősorban, hogy az ember igényes legyen a saját munkájára + hogyan kell új dolgokat megtanulni. Egy diáknak meg a munkája a tanulás. Ne az legyen, hogy "sz*rok a határidőre" meg "ez amúgy is nettó h*lyeség", mert ilyen hozzáállással csak rossz benyomást tud majd tenni, akkor is, ha tényleg kiemelkedő valamiben.
2017. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
3as, melyik szakra jársz hogy majd milliós fizud lesz meg tengerparti luxusnyaralód, meg céges kocsid?
2017. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sorolhatnál olyan embereket akik most 30-40 évesek és sokra vitték 8 általánossal.

A nagy ,,hited" szerintem 2 embernél megállna.

2017. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevés gyereket lehetne azzal motiválni a tanulásra, hogy "tanulj fiam, mert az életben az értelmesebb emberek könnyebben elnavigálnak.." Vannak hibái az oktatási rendszerünknek, de igenis hasznos jól tanulni az iskolában, mert közben olyan dolgok is rád ragadnak, amit észre sem veszel talán. Pl a sok olvasással bővül a szókincsed és később pl ha tetszik egy lány/fiú értelmesebben fogsz tudni vele kommunikálni és több is kijön belőled, mint a "cső, kell pia?".


Igenis motiválni kell a tanulásra az embereket és erre alkalmas az, hogy bizony a jó tanulmányi eredmény kapu a jobb élethez. Mi van, ha kitalálja 11.-ben hogy ő orvos szeretne lenni vagy rájön, hogy diplomata szeretne lenni, mert van nyelvérzéke... aztán ezek csak szép álmok maradnak, mert a tanulmányi eredménye nem teszi lehetővé, mert a szülei anno nem hajtották, ő meg úgy érezte nagy tini lázadása közepette, hogy elég neki a 8 általános és tojik bele az egészbe..

2017. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a baj az oktatásal sokk felesleges dolgot tanitanak.Nem akkar mindenki diplomát meg mérnök sem szeretne mindenki lenni.Rengetek lehetöség van de ha csak alig csinálhatom amit igazán szeretek mert melete aszt is kel amit nem.A tanár is csak arra figyel akki mindenböl jeles a társadalom is.De ebböl csak az lesz mindenki pénzt nézi majd nem pedig ami igazán érdekli.Ha meg is csinálja utálni fogja 1 életen keresztül és soha nem lesz boldog pénze lesz de bánja majd 1 életen átt.Sokk sikeres embert röhögtek ki mert ezzek az a boldogtalan emberek nem látak benne fantáziát.
2017. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!