Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre másik suliban, kb. az...

Jövőre másik suliban, kb. az ország másik felében fogom kezdeni a nyolcadikat, és bevallom, picit félek. Valaki öntene belém egy kis lelket?

Figyelt kérdés

1. Hátra kell hagynom a barátaimat, az összes számomra kedves ismerősömet


2. Nem tudom, hogy abban a suliban, ahova menni fogok, több dolgot tanultak mar-e, mint amit az en sulimban tanítottak


3. Természetesen felek attól, hogy nem lesznek barátaim, es kitaszított leszek


4. Felek, hogy nagyon magasak lesznek az elvárások


(Családi okok miatt költözöm, nem azért, mert a mostani sulim gyenge volna)


Honnan szedjek bátorságot? Persze tok jo újítani, a változás szele nagyon szuper, de felek, hogy nem fognak elfogadni engem... :(


Es a legjobb barátaimnak sem tudom, hogyan mondjam el, mert imádjuk egymast, es ugy terveztük, hogy gimisek is itt leszünk... Felek, hogy elveszitem őket, ha elmegyek máshová. :(


Köszi a válaszokat!


2017. szept. 20. 20:48
 1/1 anonim válasza:

Nos, először is (saját tapasztalatból fogok beszélni, ne vedd sértésnek), ha tényleg barátok vagytok, akkor eztán is azok lesztek, annyi a különbség, hogy mostantól magatoktól kell gondoskodni a kapcsolattartásról, az iskola nem fog segíteni.

A 8. osztály meg már csak a továbbtanulásról szól, ekkor tudatosul bennünk, hogy mindjárt külön utakon folytatjuk stb. A 8. nem a barátkozásról szól. Szerintem azt tűzd ki célodnak, hogy találj néhány jó beszélgetőpartnert, esetleg valakit, aki szívesen segít az új suli megismerésében.

A tanulnivalótól nem kell félned. Ha el kell kérned valakitől a kimaradt anyagot, vagy kérdésed van, az is jó kapcsolatindító.

És inkább a jövődön kezdj el gondolkodni, mint hogy megrekedsz a 8.-tól való félelmedben.

2017. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!