Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs időm semmire. Mit tehetnék?

Nincs időm semmire. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Most lettem 9.-es,és hihetetlen sok tanulnivalóm van,napi átlagban 8 órával.Abból az életem,hogy hazamegyek,eszek,tanulok,alszok.Olyanra,hogy elmenjek vhova,vagy kicsit szórakozzak,nincs időm.

2017. szept. 23. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletezd ki, hogy számodra mi a leghatékonyabb tanulási módszer. Mert ha az eddigi módszered az általánosban működött is, most már nem biztos, hogy fog. A gimibe is bele kell rázódni.
2017. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Én fősulin találkoztam először a hajtós életmóddal, ráadásul egy iparvárosban ahol mindenki biorobotként rohan. Ki is égtem a végére. De a testi-lelki egészséget tartottam fontosabbnak, ezért nem a tanult pályán helyezkedtem el. A szülői gazdaság lehetővé tette hogy ne dolgozzak sehol, csak ott. Életem egyik legjobb döntése volt, mert azóta van időm élni, a saját életem építeni, mindenre. És sikeresebb is tud lenni szabadon az ember. Bár szinte mindig jeles tanuló voltam, az oktatás sztahanovista módszere a végére "iskola- és munkakerülőt" faragott belőlem. Olyan értelemben hogy soha többé nem volt kedvem iskolapadba ülni vagy elhelyezkedni. Hanem kirárólag magam elhatározásából informálódni és otthon dolgozni.

Az említett oktatási módszer a régi gazdaságokban divatos lúd- és kacsatöméshez hasonlít. Amikor a lúdnak nem hagynak arra időt hogy a táplálékot élvezze és megeméssze hanem beléöntik mint kocsiba tankoláskor a benzint. De mégjobb hasonlat az amikor egy nőt megerőszakolnak. Hát így a gyerekekből nem fog Nobel-díjas tudós lenni. Mert elmegy a kedvük a tanulástól. Épp úgy mint a megerőszakolt nő sem szokott soha többé normális kapcsolatot kialakítani.

2017. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Erős iskolába jársz? Az ilyen toplistásokban kb az egész életed így fog kinézni. Egy átlagos gimiben azonban bár lehetnek keményebb időszakok, de alapvetően nem fogsz meghalni. Csak bele kell rázódnod a tempóba, ehhez azonban 3 hét nyilván nem elég.

Ha mondjuk év végén sem javul a helyzeted, akkor viszont lehet, hogy nem a képességeidnek megfelelő helyet választottad. De nyugi, ezt ne jelentsd ki már most:)

2017. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Ne törődj minden tárggyal csak azokkal amikkel később tovább akarsz tanulni. Én pl nagyon megvoltam lepodve hogy hogy ha mérnöknek akarok továbbtanulni akkor csak matek fizikát nézik meg mondjuk egy nyelv sem art, de irodalom és toribol elég a kettes érettségi is, mert ha az utóbbiakból jó vagy akkor nem nézik. szóval csak azt vedd komolyan ami érdekel
2017. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is figyelj oda órán rendesen, így kb az anyag 50-60%a megmarad, nap végén átolvasod a jegyzeteidet, megcsinálod a házit és ennyi, ennél többet ne tanulj otthon. Hétvégén persze muszáj készülni, de ezt is be lehet jól osztani. Ha van olyan órád ami nem fontos, vagy nem érdekel, akkor az óra alatt már tudsz készülni másra, lyukasórákban szintén. Én utazás közben buszon is mindíg egy füzettel a kezemben vagyok, valami így is megragad. Valamint válaszd ki azokat a tárgyakat, amik neked fontosak (érettségitárgyak+ ami érdekel), a többit pedig hanyagold, elég ha 3mas vagy belőlük.
2017. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, nem kellemes, de hozzá lehet szokni. 8.-ban max. 6 órám volt egy nap és már azt is soknak éreztem, aztán 9.-ben teljesen kiakadtam rajta, hogy nekem minden hétfőn fél négyig ott kellett ülnöm mert dupla emelt órám volt....Később már megszoktam, voltak olyan napok, amikor 5-kor végeztem a suliban, egyik óráról kellett rohannom a másikra. Valamint amikor éppen jogsit csináltam volt olyan, hogy fél ötkor értem haza, gyorsan ettem és rögtön mentem az oktatásra, aminek 8-kor lett vége és még utána álltam neki tanulni, házit írni. Egyik sem volt kellemes, de ez volt, egyetemen sem lesz sokkal kellemesebb.

Ami a legfontosabb az az, hogy megtaláld azt a tanulási módszert, ami neked a leghatékonyabb, hiszen így rengeteg időt és energiát megspórolhatsz magadnak. Nyilván az a legjobb, ha már órán is megérted és megjegyzed a dolgokat, de azért ez nem minden esetben működik, függ a tanártól, tantárgytól, tananyagtól is. Van olyan anyag, amit egyszerűen nem lehet másképp megtanulni, csak úgy, ha leülsz és nekiállsz, megtanulod az egészet a-tól z-ig.

Szerintem az is fontos és nagy segítség, ha rendszerezed a tanulnivalókat, számonkéréseket és beosztod, hogy melyik nap, mit és mennyit fogsz tanulni, melyik nap szabad stb.. Eleinte akár egy füzetben, naptárban is vezetheted, hogy könnyebb legyen átlátni. Én is mindig így csináltam, tudtam, hogy miből, mikor írunk vagy felelünk és akkor szépen beosztottam a tanulnivalót. Ha lehetett, akkor inkább mindig hétvégére időzítettem, előre tanultam mert tudtam, hogy hétközben kevesebb időm lesz rá. Ilyenkor már előre láttam azt is, hogy melyik napom lesz szabad, amikor tudok filmet nézni vagy olvasni, barátnőzni stb., mindig nagyon vártam, de viszonlag ritkán volt rá időm.

2017. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!