Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szimplán hülye vagyok a...

Szimplán hülye vagyok a matekhoz, vagy ez diszkalkulia? Részletesen lent!

Figyelt kérdés
11.-es vagyok. Most bukok meg először matekból. Idáig csak azért nem buktam meg, mert a dolgozatoknál mindig o.társaim írták le a megoldást. xD :$ Igazából az összeadással, kivonással, szorzással, osztással addig nincs probléma, míg nem egy nagyobb számot kell kiszámolnom, vagy több jegyűt [fejbe]. Pl. most vettük a koordináta-geometriát.. Hát nem értek belőle semmit! Pedig annyira könnyűnek tűnik, de mégsem az. :S Vhogy nem is tudom megkülönböztetni, hogy mi micsoda. 10-től feljebb már az ujjamon számolom a dolgokat.. xD Most így hirtelen, ennyi jutott eszembe! Viszont, ha diszkalkuliás lennék, akkor az előbb kijött volna rajtam, kb. ovis koromba.. :S
2010. máj. 27. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

az ujjad helyett ajánlom a számológépet:)

NEm diszkalkulia, vagy ha az is akkor nem túl súlyos. egyszerűen nem megy a reál. Én sem értettem soha semmit amiben számok vannak, bár azért nem vészes ennyire a dolog mint nálad. probálj benne logikát találni.

2010. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

"10-től feljebb már az ujjamon számolom a dolgokat."


Hány ujjad van neked?


Szerintem elmaradtál a tanulásban, és most már fingod sincs az egészhez, mert kellene a megértéshez az alaptudás.

2010. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Azért egy próbát megér, hogy elmenj a nevelési tanácsadóba egy vizsgálatra, lehetőleg szaktanári javaslattal. Az, hogy tíz fölött az ujjaidon számolsz, diszkalkuliajel. Más problémák (helyiérték, sorrendiség, számok olvasása, leírása, nagyságrendek becslése) nincs?
2010. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

:D Úgy értettem, hogy pl. 8+7 :D

Am köszi a válaszokat!

2010. máj. 27. 21:12
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem diszkalkulia, én is ugyanígy voltam, elmaradtam valamikor felső tagozatban, ennyi. Végigbukdácsoltam a gimi egy-két évét, elsőben évismétlésre is buktam, aztán harmadik év végén rájöttem, hogy nekem kell a matek, elmentem különtanárhoz (pont a koordináta-geometriánál:), matekoztam agyba-főbe (nyáron is) és ötös érettségit írtam. Persze nem ment könnyen, mert menet közben szépen előjöttek, hogy olyan dolgokkal sem vagyok tisztában, ami általános iskolás tananyag, így gyakorlatilag teljesen az elejétől kellett mindent kezdeni. Idén érettségiztem, nekem egy viccnek tűnt a mostani matek érettségi. :)

És én is az ujjamon számolok, a mai napig.

2010. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

21:12-nek, ezekkel nincs baj. :)


Utolsó válaszolónak, hát lehet igazad van. :):)

Grat. az érettségidhez. :) :D

2010. máj. 27. 21:35
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Köszi, de ha megengedhetitek magatoknak, akkor próbáld ki te is a magántanárt! Tök jó érzés, hogy 3 évig te vagy az osztály hülyegyereke, aztán meg úgy megtáltosodsz, hogy te írod majdnem a legjobb érettségit! :)
2010. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát, :S sajnos nem nagyon tudjuk megengedni magunknak, így is elég " szűkösen " élünk. :S :(
2010. máj. 27. 21:49
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

húha, pedig egy matektanár tényleg sokat segíthetne neked... én is matektanárral javítottam 2 jegyet... :S

sztem neked csak az kéne hogy vki még egyszer, érthetően, csak neked elmagyarázza a matekot. családtag nem tud segíteni?

2010. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
matektanár=matek magántanár
2010. máj. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!