Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan aki infó egyetemre...

Van olyan aki infó egyetemre informatikai előképzettség nélkül ment? Ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Mennyire gáz nektek az egyetem másokkal szemben?

2017. szept. 29. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Infos képzéseken a hallgatók 80%-a nem, vagy csak minimális programozói tudással ment egyetemre. A minimális alatt azt értem, hogy írt már néhány tiz soros kódot, vagy még életében nem írt programkodot, max látott. Az info érettségi még semmit nem fog ott segíteni. Semmit. Szóval nem gáz, a matek sokkal fontosabb lesz. Na meg persze a szorgalom..
2017. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért jópár ilyen ember van. Ebben igazából az a rizikó, hogy nem is tudják, hogy szeretik-e a programozást eléggé (mert az egy dolog, hogy leül fél órára gyakorolni, de ha fejlesztéssel akar az illető foglalkozni, akkor az napi 8 óra). De nekem is van olyan ismerősöm, aki az egyetemen tanult meg programozni, elvégezte az MSc-t is és fejlesztőként dolgozik.

A legfontosabb igazából a szorgalom. Hogy meglegyen a motiváció arra, hogy leülj és gyakorolj. (Matek részére ez ugyanúgy igaz).

2017. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szinte mindenki kezdő. Van olyan akik mondjuk HTMLel, meg CSSsel szórakoztak vagy netántán valamilyen programozói nyelvel, de nagyon kevés ember van aki alapból úgy jött ide, hogy profi lenne...


2 ismerősöm már programozóként dolgozott, amikor felvették őket az egyetemere, de rajtuk kívűl nem ismerek olyat aki komolyabb tudással jött volna.

2017. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!