Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen továbbtanulási lehetősé...

Milyen továbbtanulási lehetőségek, irányok, szakmák (OKJ, felsőoktatás) vannak, amit egy 35 éves ember elkezdhet a nulláról, előképzettség nélkül, és remélhetőleg biztosítani fog számára állást, megélhetést a tanfolyam végeztével, közel a 40-hez?

Figyelt kérdés

2017. aug. 1. 16:43
 1/7 anonim válasza:
27%
Biztonsági őr, hegesztő.
2017. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

biztonsági őr pont nem


hát ha felsőoktatás, akkor nem mindegy milyen az érettségid, milyen tárgyak az erősségeid(matematikával, fizikával nyert ügyed van)

2017. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Második! Hol van az írva, hogy érettségije van? Meg hogy egyetem? Előképzettség nélkül, az azt jelenti hogy 8 osztállyal.
2017. aug. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, a kérdésben ott szerepel hogy felsőoktatás..
2017. aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A gyors válaszokat köszönöm, de sajnos sokkal előrébb még nem vagyok.


Van szakmunkás iskolában szerzett szakmám, van érettségim, és van már OKJ-s végzettségem is, csakhogy én úgy látom és tapasztalom, hogy nem versenyképes sem fizetés sem pedig üres álláshelyek terén egyik sem.

Ilyen világot élünk.


Most már tudom, hogy milyen irányban kellett volna tanulnom régen, de ez már bukta.

Pontosan emiatt próbálnám fejleszteni magam.


Az előképzettség hiányát meg arra értettem, hogy egy olyan, teljesen új szakmát tanulnék, amihez még nem volt közöm a korábbi tanulmányaim során.


Végezetül, és egyáltalán nem pejoratíve a "szakma" kifejezés alatt ne csak a hegesztőt, ácsot, asztalost, kőművest, fodrászt, pincért, vízvezeték szerelőt, stb.-it értsük.

Persze ha van, ami testhez álló és még meg is fizetik, akkor miért ne.

De próbáljunk meg a szakmunkán túl is gondolkodni.


Próbáljunk meg ne csak a gyári droidok és a megfizetetlen szakmunkások országa lenni.

2017. aug. 1. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:

ha elmondod mi érdekel, miben vagy jó, akkor talán tudunk segíteni. Most hiába mondom neked hogy legyél mechatronikai mérnők, ha kettes voltál matekból és fizikából középszinten.


Amúgy meg az általad leszólt munkák, amiket felsoroltál azok, amik jelen helyzetben jobban fizetnek mint a legtöbb diploma, ha jó szakember vagy. Nagybátyám villanyszerelő vállalkozóként havi 500 ezer tiszta haszon alatt még nem kapott.

2017. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha még egyszer elolvasod amit írtam, akkor rájössz, hogy nem szóltam le egy szakmát sem. (Csak a mihez tartás végett az egyik az elsőnek tanult szakmám.)

És ha még egyszer elolvasod, akkor azt is kiolvashatod, hogy annak ellenére, hogy nem szóltam le ezeket a szakmákat, nem ebbe az irányba próbálok meg tendálni.


Azért nem írtam érdeklődési kört, vagy hogy melyik tantárgyban voltam jobb vagy rosszabb, hogy ne legyen befolyásoló tényező.


Tulajdonképpen egy teljesen független és nyitott ötletbörzét vártam volna.

2017. aug. 1. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!