Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Támogatnád a magyar irodalom...

Támogatnád a magyar irodalom órák számának csökkentését 9. és 12. osztály között?

Figyelt kérdés
Szerintem az a leghaszontalanabb tárgy mind közül. Csak arra jó, hogy kikészítsék vele az embereket.

2017. okt. 1. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Támogatnám hogy legyenek reál és humán irányultságú iskolák, nekem mint matek és fizika érdeklődésűnek rémálom volt a szok suket duma valóban
2017. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
szok = sok
2017. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
69%
Nem, mert sokan még így is analfabétán jönnek ki.
2017. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
NEM!!!!
2017. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3: Szerinted okos dolog hogy metaforákról, hasonlatokról, meg 200 éve élt költők lelkivilágáról magyarázunk az analfabétáknak?
2017. okt. 1. 13:39
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Egyik oldalról a mai világban valóban sokkal jobban lehet kamatoztatni a reál tárgyakkal kapcsolatos tudást.


Másik oldalról ott tartunk, hogy az emberek nagy része egy szerződést nem tud értelmezni, ami viszont megint nem oké.

2017. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
66%
Szerintem nem a mi dolgunk, vannak egyetemet végzett pedagógusok akinek ez lenne a szakmája, ha egy mód van rá ők mondják meg, hogy mégis hány irodalomóra, matek vagy épp infóóra kell.
2017. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem a mi dolgunk, vannak egyetemet végzett pedagógusok akinek ez lenne a szakmája, ha egy mód van rá ők mondják meg, hogy mégis hány irodalomóra, matek vagy épp infóóra kell."


Egy csomó szakon kizárólag azért tanítanak, hogy a tanároknak legyen munkája. :D

2017. okt. 1. 14:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én inkább azt mondanám, hogy a tananyagot kéne megreformálni. Több szövegértés, több fogalmazási gyakorlat kéne és nagyobb arányban kellene modernebb, az átlag fiatalt jobban érdeklő szövegeket olvastatni. Nyilván az óraszám is kérdés lehet, de én nem azzal kezdeném. Amúgy a tanáron is sok múlik szerintem. Neked elég rossz tanárod lehet, ha ennyire kivagy.
2017. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én már az msc-vel is végeztem és soha semmi hasznát nem vettem a magyar irodalomnak sehol.
2017. okt. 1. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!