Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám leellenőrizni...

Hogy tudnám leellenőrizni hogy a német szakdolgozatom plágium-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

írtam egy német szakdolgozatot (külföldön tanulok) a napenergiáról, kb 95% magamtól írtam, mármint a szövegeket netről szedtem de én fogalmaztam meg/át. Viszont van pár mondat amit alig vagy egyáltalán nem változtattam meg.


Lehetséges hogy majd a plágium vizsgálatkor észreveszik ezeket? Letudnám azelőtt én is ellenőrizni valahogy?

A tanár azt mondta hogy veszélyes mert ha leellenőrzöm benne van már a rendszerben, és amikor majd ők is leellenőrzik akkor teljes lesz az egyezés..


ezért nem is merem bárhol megnézni nehogy tényleg elmentse majd valahol. T



2017. okt. 3. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 95% ban nem te irtad hanem tulajdonkeppen csak atfogalmaztal meglevo anyagokat, akkor ez nem szakdolgozat, es vallald a kockazatot es felelosseget ha buko.
2017. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit nem változtattál meg, azt idézőjelbe kéne tenni és hivatkozni rá lábjegyzetben. Meg amúgy arra is, amit megváltoztattál. Amúgy igen, a szó szerinti egyezést ki fogja dobni szerintem a program. De akar a Google is.
2017. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az elsőnek: A kérdés úgy hangzott hogy hol tudom leellenőrizni hogy plágiumnak jelölné-e a program vagy sem, Vagyis ha hogy mennyi az egyezés jelenleg, nem pedig az hogy ezt nem neveznéd szakdolgozatnak mert 95% -a átírott szöveg.


Én csak vettem a szöveget és átírtam másképp, így nem kellett a magyarul megfogalmazott szöveget németre teljesen lefordítsam.

2017. okt. 5. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!