Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amennyiben felvételi eljárás...

Amennyiben felvételi eljárás során újrakezdem 2 félév után tanulmányaimat, akkor az eddig felvett kreditjeim bele fognak számítani, hogy én azokat elvégeztem, és így fizetnem kell majd, hogy fel tudjak venni a "maradék" kreditjeimből tárgyat?

Figyelt kérdés

Eddig úgymond elhasználtam az "A" egyetemen 56 kreditet, de ha egy éven belül elkezdek egy "B" egyetemen egy szakot, akkor nem lesz visszafizetési kötelezettségem, viszont a kreditjeim ugyanúgy fogynak? Nem igazán tudok tárgyat elfogadtatni, így érdekelne, hogy ez mennyire lesz necces.


Az egész alatt azt a 180+10%-ot értem, hogy ez elölről kezdődik, vagy én abból már így elhasználtam azt az 56-ot? :(



#egyetem #visszafizetés #kredit #államilag támogatott #kredit fogyás #felhasznált kredit #elhasznált kredit
2017. okt. 3. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Krditek tekintetében csak az új képzést fogják csak nézni.


A régi szakon elvégzett 2 féléved (ha tényleg nem tudsz semmit beszámíttatni) gyakorlatilag kárba vész. 2 állami féléved elveszett és ha a második képzést se fejezed be, akkor azokat is vissza kell majd fizetned a képzési szerződés szerint. De ennél jobban nem “büntetnek” a rossz első választásért. :)

2017. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bocsi, késő van, de érted, mit akartam írni :)
2017. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az állami támogatás nem kreditekre jár, hanem félévekre. Kevesebb féléved marad 2-vel. AZ új felvételinél tiszta lappal indulsz, de csak 10 féléved marad az államisban.
2017. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!