Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia és emelt kémia...

Biológia és emelt kémia érettségi?

Figyelt kérdés

Tudom, már sok ilyen kérdés van, de a biztonság kedvéért én is megkérdezném.

Biológiából most a szerintem ofis szörnyűségből tanulunk, de mellé a tanárom 2 könyvből plussz információkat ad, és írunk órán. Igazából rengeteg biológia könyvem van itthon, de nem szeretném ha pont az ne lenne meg, ami igazán érthető, és benne van minden. Tehát amit fontosabbnak érzek kiemelni az a mozaikos könyvek, az érettségire felkészítő I., illetve II. kötettel kiegészítve. A Kleinenger Tamás féle témavázlat könyv, illetve Dr. Lénárt Gábor, és Zátonyi Szilárd könyvei. Ebből melyiket tartjátok rosszabbnak, és melyiket kéne még beszereznem? Gondolkozom Szerényi-Fazekas Biológi 1.2. könyvén, de nem tudom megéri-e. Érdemes szerintetek? Feladatgyűjteményből a Panemsulis, a mozaikos 11-12 van meg.

Kémiából nincs ilyen nagy könyv arzenálom, Villányi ötösöm lesz kémiából, illetve a kétszintű érettségire való felkészítőkönyvet használjuk. Mellette itthon van a 9.10. -es mozaikos könyv, a 11-12 még beszerzés alatt áll. Ehhez szintén a mozaikos feladatgyűjtemény van meg, illetve Vilánnyi feladatgyűjteménye a munkatankönyvhöz.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, csak nagyon felszeretnék készülni. Nyilvánvalóan a tanárom elmondta a véleményét, azonban szeretném a tieteket is hallani.:)



2017. szept. 27. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire szeretnél felkészülni?
2017. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bioszból a Mozaik évfolyamos könyvei a legjobbak, de még az is sok, ezért nézd meg a követelményrendszerben, hogy mi az, ami nem kell. (Az érettségi felkészítője gyenge. A Szerényi-Fazekas az érettségire teljesen felesleges (az más, ha érdekel és "hobbiból" akarod)

Kémiából viszont a Mozaik érettségi felkészítőjét feltétlen szerezd be, az elég az elmélethez, az évfolyamos könyvekben nincs is annyi. A Villányis könyvek is jók (én ismétléshez használtam), és legyen meg tőle az Ötösöm lesz kémiából példatár!

2017. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

20:37 - Jaj kifelejtettem, elnézést. Emelt biológia és kémia.


21:27 - Köszönöm szépen. Igazából nagyon érdekel, csak ugye nem egy olcsó darab. Az első kötetet sikerült megszereznem pdf-ben, lehet a másodikat megveszem egyszer.

2017. szept. 27. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazábóo szerintem a sikeres érettséginek az is egy kulcsmomentuma, hogy nem érdemes túltolni. Nem kell minden könyvet megvenni és ötféle helyről készülni ahhoz, hogy jól sikerüljön, elég csak egyet-egyet korrektül végigtanulni. Én Villányi-Mozaik és Panemsuli kombóval csináltam meg a kettőt 80-90 százalékra, az azt hiszem, hogy minden szakra elég, amivel emelt biosszal és kémiával menni lehet, és nem volt jó faktom plusz információkkal meg ilyesmik. Az a lényeg, hogy tényleg célirányosan tanulj és hogy hatékonyan fektesd be az energiáidat. Szerintem, ha ez megvan, akkor sikerülni fog. :)
2017. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lénárt az gagyi, nekünk az volt az alaptankönyv, de szerencsére szerváltam mozaikosat. Tanulj elsőre a mozaikosból (mindkét tárgyra), bioszt ismételd a Szerényiből, kémiát a Villányi felkészítőből, nameg nézz bele az 5ösöm lesz-be.
2017. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én májusban érettségiztem,mindkét tárgyból meglett a 80%+.Ezekből készültem: bioszra mozaikos évfolyam tankönyvekből,kémiára Mozaik 11-12.,Villányi 9.-es és 10.-es tankönyveiből és az Ötösöm lesz kémiából.
2017. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!