Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Logisztikai mérnök, vagy...

Logisztikai mérnök, vagy mérlegképes könyvelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb (először) elvégezni?

Egy 2 éves mérlegképes könyvelő OKJ-S képzést, vagy egy 7 féléves logisztikai mérnök egyetemet?

Melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni főleg Győrben, vagy Budapesten, illetve melyikkel lehet olyan állást szerezni,ami azért jobban fizet.

Szerintetek?



2017. okt. 7. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Kapásból valami probléma van itt (kérem szépen!)! :D


A "2 éves mérlegképes könyvelő OKJ-s képzés" jelenleg nem létezik.

Az 2 év pénzügyi és számviteli ügyintéző vagy vállalkozás és bérügyintéző képzés, majd ha az megvan utána jöhet a mérlegképes képesítés!!! Ami megint idő(van ahol pár hónap vagy egy év). Ugye ki milyen szinten van.


Logisztikai mérnök azért messzebb van van magától a számviteltől, hogy csak így szimplán eldöntsük(azok akik nem ismernek téged), hogy neked mi a jó és mi nem.


Mérlegképesként viszonylag könnyű munkát találni a fővárosban vagy Győrben is, azonban az elején kevés a fizetés és utána is csak akkor lesz jobb ha sok tapasztalatod van vagy egyéniként csinálod.

Multihoz diplomások kellenek általában, még könyvelni is.


Logisztikai mérnök pedig számomra ismeretlen pálya. Mérnöki megnevezésből adódóan, biztos lesz bőven matek, azonban a logisztikát ismerem, ami megint egyénfüggő. Van, aki imádja. Én nem annyira. :)

Ennek ellenére diplomával már eléggé jók az esélyeid, jó fizetésre is!

2017. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

eléggé eltérő a két út :DDDDDDDDD


logisztikai mérnök jó választás, eléggé 'logisztikai nagyhatalom' lehetünk lokálisan, de mivel Győr, így akkor német tudás is, szóval a szomszéd ország is megnyílik előtted


+ győrben nem túl nehéz a logmérnök képzés, s van rá épülő, szintén nem túl megterhelő mesterszak is


fizetés az... sok mindentől függ

mondjuk azt, hogy BSc-vel egy nettó 150 és 250 körül kezdhetsz, de mivel általában van lehetőség fölfelé mászni idővel a ranglétrán, így ez relatíve hamar elérhet nettó 300 fölé is (több logisztikus ismerősöm is keres ennyit 1-2 éves munkaviszonnyal)

mesterszak után még több



könyvelőssel annyi csak a 'bajom', hogy ha jól tudom, egyetemen is oktatják, azaz te az OKJ-val csak "másodvonalbeli" leszel


de a régiódban mindkettőre van kereset, szóval szerintem azt válaszd, amelyiket jobban szeretnéd csinálni

2017. okt. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Logisztikai mérnök szakot egyértelműen.
2017. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is a logisztikai mérnök mellett voksolok, mert a könyvelést szeretem, de a pénzügyi résszel nem vagyok kibékülve.


Első!: igen, ugy értettem, hogy 1év számviteli és pénzügyi ügyintéző, és onnan még egy év a mérlegképes könyvelői, csak nem akartam ilyen hosszasan leírni.

2017. okt. 8. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!