Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Patalógus képzés h van?

Patalógus képzés h van?

Figyelt kérdés
Elvégzem az orvosit és utána szakosodok? Összesen hány év? Amerikában mennyire keresettek a patalógusok, mennyi a fizetésük kb és az milyennek számít ott kint?
2017. okt. 8. 15:27
 1/9 A kérdező kommentje:
*patológus
2017. okt. 8. 15:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi az hat év, a patológus szakvizsgára pedig számolj legalább 4-5 évet mint minden szakvizsgára. Az, hogy Amerikában mennyire keresett azt nem tudom, de ahhoz, h kint lehess orvos, elég mélyen a zsebedbe kell nyúlni.

Le kell tenni az ún. USMLE (United States Medical Licening Examination)vizsgát [link]

Ez 3 lépésből (step) áll

2 elméleti ami ilyen feleletválasztós teszt

1 step: kb 8 óra

2 step kb 8-9 óra

3. step

na ez az amit csak Philadelphiába lehet megcsinálni

Egy step ára kb 3400$

Az átlag orvosi fizetés államonként változik. Átlagba olyan 15000-30000 $-os havi fizetéssel számolj illetve azzal, hogy kint a fizetések hetente vannak nem havonta.

Kint sztem ortopéd sebésznek illetve radiológusnak jó elmenni, legalábbis én ezek közül választanék de mivel alapvetően orvosról van szó (ami mindenhol hiányszakma a világon) igy jó eséllyel el lehet helyezkedni.

Én személy szerint, ha már külföld, akkor Kanadát javaslom már csak a lakosság miatt is illetve sztem ott jobbak a fizetések ha neked ez számít.


Ha valamit félre írtam akkor elnézést kérek érte

Tudom, hogy többet írtam mint amire kíváncsi voltál de gondoltam leírom mert én idén felvételizek orvosira és gondolkoztam rajta én is, hogy az USA-ba megyek, de amikor megláttam, hogy milyen áron lehet kijutni inkább azt mondtam, hogy kösz de nem xd


Az USMLE vizsgával kapcsolatos árakat egy kint élő magyar orvos mondta.

2017. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal is számolj, hogy van egy ilyen törvény, hogy ahány évet államilag támogatottban tanulsz felsőoktatásban, annyi évet vagy köteles itthon dolgozni. :(

#1-es voltam

2017. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tehát érdemesebb lenne kint elvégezni az orvosi kart?
2017. okt. 8. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kint ugy mehetsz orvosira, hogy van kötelező 4 év ami az orvosira készít fel. Itt olyan tantárgyakat kell választanod amik az orvosira kellenek (biosz, kémia, fizika), ide nehéz bejutni, aztán ezután a négy év után, ha bejutottál az orvosira akkor az még 4 év és évenként kb 10 millió forintnak megfelelő dollár a képzés.

Itthon, ha fizetősre kerülsz be akkor a hat év kerül kb 12-12,5 millióba és a magyar orvosképzés világszínvonalú tehát én a helyedben itthon maradnék. Ha már mindenképp külföld, akkor nem az USA-ba mennék, mert azt a hajtást ami ott van azt csak iszonyatosan nagy mentális és fizikális energiával lehet bírni arról nem is beszélve, hogy amíg nem szakorvos vagy addig az orvosi tápláléklánc legalja vagy akire a sz@r munkák jutnak pláne rád, mivel külföldi vagy.

Én személy szerint úgy szeretném, h intervenciós radiológus szakorvos leszek amíg a kötelező 6 évet itthon töltöm és utána az Emirátusokban szeretnék elhelyezkedni, és vagy maradni radiológusnak vagy szívsebész szakvizsgát tenni ami a végső cél, esetleg idegsebészet.

Az ottani fizetés 25000-75000 dirham ami megfelel az USA fizetéseknek, de mivel Európából jössz ezért a kezdő fizetésed eleve magasabb lesz és nem elhanyagolandó szempont, hogy ott nincs bruttó/nettó, hanem amit kapsz az fix, abból nem vonnak le.

2017. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Olvastam azt h orvosi képzés a szakosodással együtt 11 év. Akkor mind a 11 évet itthon le kell dolgoznom? Továbbá ha Kanadába akarnék menni dolgozni akkor is ennyit kéne fizetnem h ott dolgozhassak?

Köszi amúgy a válaszokat, nagyon sokat segítesz, megy mindenhova a zöld kéz :D

2017. okt. 8. 18:12
 7/9 anonim ***** válasza:

A 11 ev az egy atlag

Hat ev az egyetem+az az idő ami ahhoz kell h szakorvos legyél

Utóbbi hosszat az dönti el h milyen orvos akarsz lenni

Pl egy házi orvos kb 3ev míg egy szivsebesz kb 6ev

Tudom h Te patológus akarsz lenni igy arra számolj olyan ot evet

Na mar most: Ha államilag tamogatottkent tanulsz az egyetemen akkor hat evet köteles vagy itthon dolgozni mivel hat eves az egyetem.

Ez alatt a hat ev alatt megcsinalod a szakvizsgát es a hat ev leteltevel mehetsz ki kulfoldre

Ha onkoltsegeskent tanultal akkor diplomat ahogy megkaptad mehetsz is külföldre de érdemes itthon megcsinálni a szakvizsgát mert külföldön is inkább a szakorvsokat reszesitik előnyben a medikusokkal szemben

Előző voltam :D

Egyébként hányadikos vagy es melyik orvosira tervezel tovább menni? :)

2017. okt. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sokadjara is koszonom :D

12es vagyok de egy evvel kesobb megyek egyetemre mert nem lehetett kemia faktom es az erettsegit belole jovore teszem le.

De am megyek Semelweis nyiltnapjara iden :D

2017. okt. 9. 15:43
 9/9 A kérdező kommentje:
De am meg nem tudom h melyik egyetemre menjek
2017. okt. 9. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!