Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megszereztem a jogsim,2 hete...

Happymess kérdése:

Megszereztem a jogsim,2 hete vezetek, most hív az oktatóm, hogy tartozok még!?

Figyelt kérdés
Ahogy a kérdésben is írtam a szituáció a következő, jogositványt csináltam mindenfeltétele teljesült, megkaptam a jogosítványomat, 2 hete vezettem már (tehát sikeres forgalmi vizsga után 1 hónap telt el) amikor, felhívott a kressz oktatóm, hogy tartozom mèg neki 40.000 ft-tal. Kikerekedtek a szemeim, mert a minimum 30 órát vettem csak, tisztán emlékszem, ahogy megbeszéltük, hogy nem feltétlenül van szükségem több órára, de ha úgy érzem úgy magabiztosabban mennék vizsgázni, szerinte vegyek. Mire én úgydöntöttem, max elizgulni fogom a vizsgát, azon nem segít semennyi plussz óra számomra, így a min. 30. Óra előtt a vizsgáig kimaradt 2-3 hét, az utolsó két alkalom vezést pedig a vizsgaelőttre tettük át. Az utolsó gyakorló óra utàn kifizettem az utolsó 10 tanóra díját és kérdeztem, hogy akkor mindennel készen vagyunk, minden kifizetve, csak a vizsga van-e hátra?! Mondta az oktató, hogy igen. Majd elmentem vizsgázni, megksptam a jogsim, 2 hétre rá pedig szerintem nem létező +10 óráért követeli a díjat. Én úgy tudom ha nem lett volna minden költségem rendezve, el sem engedtek volna/nrm mehettem volna forgalmi vizsgára. Bementem személyesen, kikérni a papírt amit minden 2 óra vezetés után aláírattattak velem, ott valóban 40 órát lehet összeszámolni. Nem akarok gyanusitgatni, de nem egy bonyolult az aláírásom, könnyen leutánozható.. Nagyon furcsa ez îgy nekem. Mi a véleményetek?

2017. okt. 8. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel.
2017. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a dátumok alapján nem tudsz legalább egy olyan időpontot találni, amikor biztos, hogy nem vezettél? (Mert más elfoglaltságod volt, amit igazolni is tudsz valamilyen formában)

Ha van ilyen, akkor egyértelmű, hogy csalás van a dologban.

2017. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Épp azon dolgozom, hogy visszanézem barátnőmmel facebookon a beszélgetésemet, neki nagyjából mindig bejelentettem, amikor mentem vezetni.. nem kis meló.. :D Lehet tanuló pénz lesz belőle, hogy mindig felkell vésni a fontosabb dàtumokat.. de hát ki gondolta volna.. ez az egy tény nem hagy nyugodni, hogy ismerőseim közül mindenki azt mondja, ha volt még fenn maradó ki nem fizetett óràm, el se engedtek volna a vizsgára.. ez pedig elég logikusan hangzik.
2017. okt. 8. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ilyen, hogy elvégzel minden és utána 1 hónapra hívnak fel, hogy ja még kéne 40k.
2017. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Visszanéztem a facebook üzeneteim azóta.. elèg érdekes dolgokat találtam.. Papírforma szerint én épp vezetek több mint 1 órája és még vissza van 20 perc, miközben otthon játszom baratnőm hörcsögeivel, és még videót is készitettem róla. És még van pár hasonló ilyen eset... :D
2017. okt. 11. 23:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted?

Én a helyedben figyelmen kívül hagynám, letiltanám a számát és ha tovább zaklat, irány a rendőrség.

2017. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!